Planespotting - éra pěkně zblízka

Praha Zážitky s dětmi pro dospěláky

Planespotting - éra pěkně zblízka

Hele letí éro! Naše Terezka sleduje, kde se co na obloze mihne. Počítat umí do tří, takže přesně víme, kolik je letadel na obloze - většinou hodně. A tak přemýšlím, že bysme se na letadýlka přijeli podívat trošku zblízka. Možná né až tak kvůli Terezce, ale tátu to taky baví.

Tak jsem se trošku poinformoval a vyrážíme. Letiště Václava Havla v Praze - Ruzyni pro vášnivé milovníky letadel připravilo několik vyhlídkových míst. Je to jasné. Lidi letadla lákají a takhle se jim aspoň s foťákama nemotají všemožně kolem letiště a jsou pěkně pod dozorem. Na druhou stranu připravili plainspotterům vyhlídkové valy, kde vám ve výhledu nebrání ostnatý drát nebo průzory v plotě.

Vyhlídkové valy
Valy jsou umístěny na dvou nejfrekventovanějších spotterských místech, a to u RWY 06/24, kam se lze pohodlně dostat z obce Kněževes, a u křížení vzletových a přistávacích drah RWY 12/30 a RWY 06/24, kam vede pěší cesta z nedalekého města Hostivice. Pro širší veřejnost byly vyhlídkové valy doplněny informačními tabulemi se zajímavostmi o běžných letadlech a plánem areálu letiště.

54 otvorů v oplocení
Přímo v oplocení neveřejného prostoru letiště se na několika místech po celém obvodu letiště nacházejí otvory určené pro objektivy fotoaparátů, aby letečtí fandové mohli snadněji získávat své úlovky v podobě zajímavých snímků.

Vyhlídkové terasy
Široké veřejnosti jsou k dispozici vyhlídkové terasy na Terminálech 1 a 2. Najdete zde infografiku se srovnáním běžných typů letadel a přehledný plán letiště s označením zajímavých bodů v jeho areálu.

Do mobilu nainstalujte aplikaci FlighRadar24, ať víte, kam které letadlo právě odlété / odkud přistává.

Jsou i jiné možnosti, jak sledovat provoz na Ruzyni. Takže až se vaši blízcí budou vracet třeba z dovolené, můžete se na jejich přistání podívat živě na Slow TV. Záznam je propojen i o komunikaci s věží, takže to máte i se zvukem.

Další obrázky

Tipy na výlet poblíž

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Botanická zahrada v Praze - Tróji, 18,2 km

Jak stárnu, asi se mi víc a víc líbí kytky a jak to všechno pěkně kvete. Aby bylo stále na co koukat, o to se starají botanické zahrady. A ta nejhlavnější je v nejhlavnějším městě.Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice, 19,1 km

Hledal jsem důvod, proč vylézt na Staroměstskou radnici, letos o adventu jsem ho našel. Pohled z výšky na vánoční trhy. Romantika až na půdu, a to doslova. Abychom si prodloužili zážitek z vánočních trhů, vyrážíme směrem ke Staroměstské radnici, zamýšlejíc vystoupit na radniční věž a podívat se na náměstí pěkně z výšky.Veltruským zámeckým parkem na kole

Veltruským zámeckým parkem na kole, 20,7 km

Romantická zákoutí s drobnými pavilony, rozmanité mosty přes Mlýnský potok, divočina lužního lesa nebo pohledy do místních polí, luk a sadu. To vše objevíte s komentovanou 100 minut dlouhou cykloprohlídkou po zámeckém parku.Rozhledna Vysoký vrch

Rozhledna Vysoký vrch, 21,2 km

Vysoký vrchje výrazný zalesněný vrchol na Kladensku, na němž se nachází 10 metrů vysoká dřevěná rozhledna.Malešický park

Malešický park, 27,7 km

Opravdu netradiční park (na české poměry) najdete v pražských Malešicích. V kopci vystavěný oddychový areál budete milovat zejména v horkých letních dnech.