Rozhledna Doubravka XIV.

Praha Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky

Rozhledna Doubravka XIV.

V lesoparku mezi Černým Mostem a Hostavicemi najdete jednu zvláštní rozhlednu. Tvarem připomíná 3 vzducholodě (prý mám napsat okurky) zaklíněné do sebe. Není až tak moc sešroubovaná, jako nějak zvláštně svázaná. A schodiště vzhůru je zavěšeno od vrchu dolů, takže se trošku houpe.

Tři podnože z akátového dřeva se tyčí vzhůru nad okolní krajinu. Na vrcholu je vyhlídková plošina s rozhledem na východní část Prahy. Schodiště je točité, pevně ukotvené na vrcholu. Dole končí asi 30 cm nad zemí a vlivem pohybu rozhledny se trošku pohupuje. Sluníčko svítí a otrlí návštěvníci rozhleden zvažují, jestli chtějí zdolat i tuhle, nebo jestli zvítězí pud sebezáchovy a odfotí se zespoda.

Cestou vzhůru je však motivují vzkazy lidí, které jsou vypálené do schodišťových stupňů. Když se dostanete do 20 metrů nad úroveň země, naskytne se vám náhled na okolní "lesopark" Čihadla a východní část Prahy.

Cestu sem můžete začít na mnoha místech. Jako nejlepší zdá se ulice Arnošta Valenty, odkud vede širší cesta, teoreticky sjízdná i autem (kdyby tu nebyl zákaz).

Z Kyjí (bohužel přesně nevíme odkud) přes Čihadla až k rozhledně vede asi 3 km dlouhá zábavná stezka pro děti "Osm zastavení s malou vílou Mimi". My to bohužel zjistili až po naší návštěvě, takže ke hře samotné toho moc nevíme.

Pod rozhlednou je několik stolů určených k oddechu, stojan na kola, děti mohou lézt po pokáceném kmeni letitého dubu, a jako překvapení nás tu čekaly i WC budky.

Jak jsem řekl, rozhlednu drží pohromadě pár šroubků a jinak chatrně vypadající svorníčky, tak honem tam, než rozhledna spadne!

Další obrázky

Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)
Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)
Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)Rozhledna Doubravka XIV. (Honza)

Tipy na výlet poblíž

Malešický park

Malešický park, 6,7 km

Opravdu netradiční park (na české poměry) najdete v pražských Malešicích. V kopci vystavěný oddychový areál budete milovat zejména v horkých letních dnech.Zámecký park v Průhonicích

Zámecký park v Průhonicích, 10,4 km

Nejhezčí období roku je určitě jaro. Všechno kvete, první sluníčko zahřeje, všichni jsou super naladění. Na jaře rádi chodíváme obdivovat rozkvetlé cokoliv. Kytky, keře, stromy. Letos byl na řadě Zámecký park v Průhonicích.Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice, 15,3 km

Hledal jsem důvod, proč vylézt na Staroměstskou radnici, letos o adventu jsem ho našel. Pohled z výšky na vánoční trhy. Romantika až na půdu, a to doslova. Abychom si prodloužili zážitek z vánočních trhů, vyrážíme směrem ke Staroměstské radnici, zamýšlejíc vystoupit na radniční věž a podívat se na náměstí pěkně z výšky.Botanická zahrada v Praze - Tróji

Botanická zahrada v Praze - Tróji, 16,2 km

Jak stárnu, asi se mi víc a víc líbí kytky a jak to všechno pěkně kvete. Aby bylo stále na co koukat, o to se starají botanické zahrady. A ta nejhlavnější je v nejhlavnějším městě.