Hurá do Kadaně

Ústecký kraj Města s dětmi s kočárkem

Hurá do Kadaně

Velmi mile nás překvapilo při naší poslední návštěvě město Kadaň. Byli jsme zde koncem srpna, kdy se tu koná tradiční Císařský den.

Císařský den je tradiční kulturní slavnost, kdy do města přichází průvod císaře Karla IV. na oslavu x-tého výročí této historické události. Ve městě je velký historický jarmark, císařská družina se usídlí v parku a pořádá rytířský turnaj, císař se svým početným doprovedem projíždí ulicemi města na koních. Všechno je to pěkně lazené do starodávna, včetně muziky a pouličních herců.

Pokud je do srpna ještě daleko, doporučuji procházku po nábřeží Maxipsa Fíka. Příjemnou procházku podél Ohře vám zpestří pouliční vodní atrakce pro děti. A uděláte si nejméně 2 selfíčka s Fíkem a určitě i jedno se zdejším orlojem.

Pak můžete pokračovat na některé z dětských hřišť nebo parků, omrknout nejužší uličku v Česku (Katova ul.), rozhlédnout se z městských věží, nebo omrknout nejnovější Chytré hřiště. Nejhezčí výhled na Kadaň je z rozhledny na Svatém vrchu.

Pokud jste sportovci, zahrajete si tu od discgolfu, přes parkur, fitness v přírodě, kolečkové brusle, koupaliště,... habakuk. V turistickém infocentru vám půjčí i kolo a doporučí jednu z několika cyklotras v okolí města.

Takže doporučujeme!

Další obrázky

Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)
Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)

Tipy na výlet poblíž

Železniční muzeum v Chomutově

Železniční muzeum v Chomutově, 15,7 km

Každý rok od dubna do října je v Chomutově otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea. Dětem se mašinky líbí, takže je velká pravděpodobnost, že je tu na pár hodin zabavíte. Navíc až 4x do roka zde, u příležitosti státních svátků, zlevňují vstupné, takže vás výlet sem nemusí zruinovat.Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu, 16,1 km

Unikátní možnost zblízka si prohlédnout velkorýpadlo KU 800 nabízí infocentrum Severočeských dolů. Aby byl výlet atraktivní i pro děti, je exkurze okořeněna pohádkou O březenském drakovi Severusovi.Zoopark Chomutov

Zoopark Chomutov, 20 km

Podkrušnohorský zoopark Chomutov je jedna z nejmladších zoologických zahrad v Česku, rozlohou naopak největší. Najdete ji podél výpadovky z Chomutova směrem na Jirkov. V Zooparku můžete potkat evropská zvířata jako je daněk, jelen, zubr, muflon, rys, vlk, bobr, jeřáb, kočky divoké, vodní ptactvo včetně kormoránů a pelikánů, dále tuleně, orly mořské, supy bělohlavé či vzácné ibisy skalní a také populární medvědy, pandy a rosomáky.Krušné hory

Krušné hory, 25 km

Krušné hory si s sebou z minulosti nesou nálepku znečištěného ovzduší, zničených lesů, nehostinné oblasti zaneřáděné prachem z hnědouhelných dolů a popílkem z elektráren. Ale opak je pravdou. Najdete zde ideální podmínky pro jedno i vícedenní výlety, letní i zimní dovolenou, síť značených turistický tras. Krušné hory jsou také rájem cyklistů, minimální automobilový provoz, spoustu štěrkových a asfaltových cest. Velkou výhodou je i blízkost Německa, kde život v horách má zcela jiný charakter než u nás, a tak máte stále co objevovat. Vše na mém spcializovaném serveru pro Krušné hory - Krušnohorci.Schillerova rozhledna v Kryrech

Schillerova rozhledna v Kryrech, 28,3 km

Na rozhraní Ústeckého, Středočeského, Karlovarského a Plzeňského kraje stojí na kopci nad obcí Kryry velmi zajímavá rozhledna. Z její vyhlídkové plošiny shlédnete od nevidim na jedné straně do nevidím na druhé straně.