Inspirace pro Velikonoce

Zápisník s dětmi 03/2021

Inspirace pro Velikonoce

Velikonoce budou letos budou určitě jiné, než obvykle. To ale neznamená, že nad nimi musíte zlomit hůl. Některé věci zvládnete i tak.

Velikonoční dekorace
S dětmi se doma můžete vrhnout na velikonoční dekorace. Pokud nejste příliš zruční, mrkněte na velikonoční postavičky od Tchiba. Vyloupávací tělíčka, nalepovací samolepky, to zvládnete!

Jak vyfouknout vajíčko?
Na obou pólech vajíčka propíchneme špendlíkem větší dirku (o průměru modelářské špejle) a foukáme skrz vajíčko. Bílek a žloutek spodem odtéká. Dá to práci, tváře se vám budou červenat ale budete mít základ na pěknou krasilici, která se nebude kazit a zapáchat.

Trendy v barvení vajíček
Klasikou českého barvení vajíček jsou barvy OVO. Stále vyrábějí klasické práškové barvy pro rozpuštění ve vodě, nově i gelové s exkluzivním mramorovým efektem či barvy tekuté a tablety v různých odstínech či kombinačních sadách. Barvy se snadno a rychle rozpustí, jsou syté a na vejci dobře drží. Nevznikají ani nejrůznější fleky nebo šmouhy. Obarvená vajíčka lze vylepšit různými obtisky s velikonočními motivy (zajíček, beránek, kuřátka), ornamenty nebo třpytem. Složitější vzory pak aplikujete na vajíčka pomocí smrštitelných košilek, které se doslova nalepí na vajíčko v teplé vodě.

Jak uplést pomlázku?
Na pomlázku budete potřebovat:

  • 9 stejně silných vrbových proutků
  • provázek
  • pentli
  • zahradnické nůžky
  • trošku šikovné ruce
  • a tenhle videonávod

Další inspiraci můžete získat na našem Velikonočním speciálu.

Obrázky

Přírodní barvy na vajíčka (Táta)

nahoru