Inspirace pro Velikonoce

Maminčino okénko s dětmi

Inspirace pro Velikonoce

Velikonoce budou letos budou určitě jiné, než obvykle. To ale neznamená, že nad nimi musíte zlomit hůl. Některé věci zvládnete i tak.

Velikonoční dekorace
S dětmi se doma můžete vrhnout na velikonoční dekorace. Pokud nejste příliš zruční, mrkněte na velikonoční zajíčky od Tchiba. Vyloupávací tělíčka, nalepovací samolepky, to zvládnete!

V Lidlu právě (od 23.3.) nabízí jarní dekorace (zatím jenom v kamenných prodejnách).

Jak vyfouknout vajíčko?
Na obou pólech vajíčka propíchneme špendlíkem větší dirku (o průměru modelářské špejle) a foukáme skrz vajíčko. Bílek a žloutek spodem odtéká. Dá to práci, tváře se vám budou červenat ale budete mít základ na pěknou krasilici, která se nebude kazit a zapáchat.

Trendy v barvení vajíček
Klasikou českého barvení vajíček jsou barvy OVO. Stále vyrábějí klasické práškové barvy pro rozpuštění ve vodě, nově i gelové s exkluzivním mramorovým efektem či barvy tekuté a tablety v různých odstínech či kombinačních sadách. Barvy se snadno a rychle rozpustí, jsou syté a na vejci dobře drží. Nevznikají ani nejrůznější fleky nebo šmouhy. Obarvená vajíčka lze vylepšit různými obtisky s velikonočními motivy (zajíček, beránek, kuřátka), ornamenty nebo třpytem. Složitější vzory pak aplikujete na vajíčka pomocí smrštitelných košilek, které se doslova nalepí na vajíčko v teplé vodě.

Jak uplést pomlázku?
Na pomlázku budete potřebovat:

  • 9 stejně silných vrbových proutků
  • provázek
  • pentli
  • zahradnické nůžky
  • trošku šikovné ruce
  • a tenhle videonávod

Další inspiraci můžete získat na našem Velikonočním speciálu.

Další obrázky

Přírodní barvy na vajíčka (Táta)

nahoru