Platební karta Revolut ušetří cestovatelům nemalé koruny při směně zahraniční měny

Vybavení pro dospěláky

Platební karta Revolut ušetří cestovatelům nemalé koruny při směně zahraniční měny

Revolut je finanční internetová platforma (brzy už i banka), která vám umožňuje velmi levně převádět zahraniční měny mezi sebou a platit v cizině v lokální měně. Pokud hodně cestujete, ušetříte na (ne)převodech měn nemalé prostředky. Protože jako internetové řešení, poskytuje Revolut směnu za mikropoplatky, oproti klasickým bankám. Takže vždy dostanete lepší kurz a pokud převádíte (nebo platíte) větší částky, můžete ušetřit i v řádu stakorun.

Peníze si v mobilní aplikaci převádíte mezi jednotlivými měnami a posléze používáte a platíte. Můžete platit v eurech, librách, dolarech,... Dokud nebude v celé Evropě €uro, tak se určitě vyplatí tohle řešení prozkoumat i lidem, kteří jezdí třeba jen na Slovensko.

Samozřejmě je to ale i klasická debetní karta, takže platit s ní můžete i u nás. Podporuje integraci do Apple Pay a Google pay. Nebo ji necháte odpočívat v šuplíku a berete ji jenom na cesty do zahraničí.

Aktuálně jsme se vrátili ze Španělska. Platba hotelu v ceně 490 € Revolutkou mě stála 12 404 Kč (při kurzu 25,316 Kč / €). Ve stejný den jsem platil přes Airbank platbu kurzem 26,185 Kč / €. To by mě hotel stál 12 830 Kč. Takže 426 Kč je ušetřeno jenom díky lepšímu kurzu. A takhle to funguje.

Registrace (vše v češtině) zabere 10 minut, budete požádáni o fotku občanky a udělání selfie pro potvrzení totožnosti. Základní karta (ta zdarma) je modrofialová, systém vám bude nabízet i jiné karty (černá, růžová atd.), ale ty jsou vázány na účet s měsíční platbou. Dobře tedy vybírejte. Poprvé si dobijete z jiné platební karty částku třeba 300 CZK. Virtuální kartu si ihned můžete vložit do Apple Pay nebo Google Pay a začít ji používat. Fyzická karta vám přijde poštou za zhruba 12 dní.

Pokud jste fajnšmekři, můžete nakupovat už i kryptoměny a akcie.

Pro vyzkoušení, můžete pod REVOLUT odkazem získat za registraci zaslání karty zdarma a navrch 220 CZK po první platbě. Revolut nabízí několik programů vedení vašeho účtu, základní je pochopitelně zdarma.

Video k tématu Platební karta Revolut ušetří cestovatelům nemalé koruny při směně zahraniční měny

Další obrázky


nahoru