Contigo aneb hledání super lahve stále pokračuje

Vybavení 11/2019

Contigo aneb hledání super lahve stále pokračuje

Naše dlouhodobé hledání ideální lahve na výlety stále pokračuje. Poslední zklamání přinesla láhev Contigo. Vypadala velmi nadějně, ale jedna věc celé nadšení poslala do kopru.

Už delší dobu hledáme ideální láhev na výlety. Ať už pro děti, tak pro dospěláky. Prostě kontejner na vodu nebo šťávu co unesete a snadno se z ní napijete. Už jsme pohřbili všechny sportovní bidony a “Zdravé” lahve. Na kolo jsou fajn, ale v batohu prostě tečou.

Contigo jsou cenově docela prémiové kusy plastu. Jsou průhledné, vyrábějí se v několika objemech, V designech zvlášť pro holky a kluky. Kromě láhví také jako termohrnečky. Dostal mě unikátní vystřelovací uzávěr. Jedním stisknutím palce láhev otevřete, vysunete nasávátko. Je pěkně široké, což umožňuje se pěkně zhluboka napít. Od něj vede do lahve brčko, takže (děti) mohou pít bez nutnosti zaklánět hlavu.

Bohužel uzávěr je pro nás také největší problém. Jednak je poměrně těžký a láhev má díky němu nesmyslnou váhu. A poměrně špatně se čistí. To by se dalo asi překonat. Kde mě ale mechanismus zklamal je při otevírání zejména plné lahve. Nevím, co to přesně způsobuje, ale poměrně často při otevření obsah lahve vystříkne ven. Pěkná fontánka zlije vás, a velmi často i kolemjdoucí. Klidně i polovina obsahu se poroučí ven. Je to nějaké přetlakové a to se nebavíme o perlivých nápojích. Stačí voda se šťávou.

A tak hledáme dál. Zatím nejlépe obstává klasická petka se sportovním víčkem... Ale ta nevydrží dlouhodobě a nějaký ten design by se líbil. Rádi si necháme poradit.

Obrázky

Lahve Contigo (Táta)lahve Contigo (Táta)Lahev Contigo (Táta)

nahoru