Výlet na Lomnický štít

Slovensko Zážitky s dětmi pro dospěláky

Výlet na Lomnický štít

Výlet na Lomničák je taková turistická atrakce, u které se moc nespotíte, dostanete se na vrcholky velehor a když budete mít štěstí, odnesete si i úžasný zážitek.

Lomnický štít (2634 m) určitě znáte z filmu Dovolená s Andělem, kdy sem Jaroslav Marvan jede na výlet. Co je ve filmu dílem jednoho střihu a okamžiku, výletníkovi zabere docela dost času. Na internetu nenajdete návod, jak se sem dostat, tak snad vám pomohu trošku já.

Nejprve se musíte dostat do Tatranské Lomnice. Vcelku fajn je přijet sem električkou (podhorskou elektrifikovanou dráhou). Odtud vás k vrcholu dělí už jenom 3 lanovky a cca 50 €. Uff.

První postarší kabinková lanovka vás vyveze na mezistatnici Štart (z Lomnice jede víc lanovek, ujistěte se, že jedete tou správnou, tahle je kabinkové, ostatní jsou modré nebo oranžové sedačky s bublinou). Druhá lanovka je mnohem modernější, šestikabinka, jede ze stejné budovy, kam jste předtím dojeli a vyveze vás na Skalnaté pleso.

Poslední úsek je už opravdový zážitkový výtah, kabinka pro 12 osob, ocelové lano bez podpěr a přímým směrem vzhůru na štít. Na tuhle část si dokonce musíte zablokovat (podle sezony i několik dní dopředu) svůj čas. Jezdí se co 20 minut. Pokud jste tu v předstihu, obsluha lanovky vás ochotně vyveze nahoru i dřív, pokud mají v kabince volno.

Na všechny tři lanovky si můžete přednabít GoPass kartu, tu už pak jenom přikládáte k turniketům a nemusíte řešit drobné a kde koupit lístky.

Nahoře vystoupíte do horské chaty. Samozřejmě všichni hned vyrazí na vyhlídku. Když máte štestí, naskytne se vám nádherný pohled na panorama Tater. Když nemáte štěstí, je tu vítr, mlha, sněží a nevidíte skoro nic, kromě zábradlí. Ale zase jsme viděli kamzíka, kterak neohroženě cupitá po strmých skalních srázech nad bezednou propastí. Každopádně selfíčko u tabule s nadmořskou výškou a výhledem někam kamsi se vám povede vždycky.

Cirka za 50 minut vás budou volat, abyste se dostavili k odjezdu lanovky směrem dolů.

Další obrázky


nahoru