Křinická cyklostezka aneb divočinou Českosaského Švýcarska

Českosaské Švýcarsko Outdoor s dětmi pro dospěláky

Křinická cyklostezka aneb divočinou Českosaského Švýcarska

Stezka začíná u pramenů řeky Křinice a vede dvěma národními parky – Českým i Saským Švýcarskem. Během cesty na ní mohou cyklisté vidět jak přírodní krásy, tak i podstávkové domy nebo tramvaje ve skalách. Stezka končí při soutoku Křinice s Labem v saském Bad Schandau.

Trasa vede silničkami, roklemi a letovisky Českosasého Švýcarska a věrným průvodcem vám po celou cestu bude říčka Křinice. Její obtížnost je středně náročná, převažují příjemné rovinky a sjezdy, prudké stoupání vás čeká jen ojediněle.


Ideálním výchozím místem je náměstí v Krásné Lípě u Domu Českého Švycarska. Odtud pojedete po silnici 3013 do Kyjova. Pokračujete po cyklotrase č. 3032 Kyjovským údolím do Zadní Doubice ke státní hranici, za ní pokračujete podle německých ukazatelů vzhůru do Hinterhermsdorfu. Dále k rozcestí Wettinplatz a prudkým klesáním dojedete až ke Křinici v blízkosti Zadních Jetřichovic.

Cestou podél Křinice míjíte řadu výletních hostinců, které vznikly na místech původních mlýnů - ze všech míst jsou možné krátké výstupy k blízkým skalním útvarům - např. ke skalní bráně Kuhstall. Projedete kolem "zpívajícího" vodopádu Lichtenhainer Wasserafll.


Další obrázky


nahoru