Na víkend bačou na Statku Oblík

České středohoří Zážitky pro dospěláky

Na víkend bačou na Statku Oblík

Statek Oblík je moderní biofarma, nacházející se v národní přírodní rezervaci Raná, přímo pod kopcem Oblík. Zdejší farmáři se zabývají chovem ovcí, koz a koní a následné produkci mléčných a dalších živočišných produktů. Rekultivují sady a budují vinice.

Zájemci si mohou během pastevní sezóny (cca květen až říjen) na víkend vyzkoušet každodenní aktivity spojené s prací bači -technologií chovu ovcí a zpracováním jejich produkce. Základem je exkurze statku s odborným výkladem, ranní dojení, péče o zvířata, krmení, odpoledne pastva, případně večerní dojení. Druhý den snídaně z vyrobených produktů statku a vycházka po okolí. Dokonalý relax a vyzkoušení dávného způsobu života. Na statku je samozřejmě i možnost ubytování až pro 26 osob. Rádi vám půjčí kola nebo vybaví na Nordic Walking.

Mimo aktivit pasení a dojení je v místě prodejna mléčných výrobků v BIO kvalitě, zdejší sýry byly oceněny titulem Regionální potravina roku. Návštěvníci, kteří se nechtějí zdržet celý víkend mohou absolvovat prohlídku statku včetně dojírny (od středy do neděle v časech 12:00, 15:00, 17:00, trvají cca 20 minut), což je zajímavý program samozřejmě pro děti (a měšťáky).

Na místo se dostanete buď autem, nebo autobusem ze zastávky Raná a poté pěšky cca 1,5 km.

Další obrázky


nahoru