Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře

České středohoří Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky

Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře

Druhou nejvyšší horu Verneřického a pravobřežního Středohoří mají zdejší obyvatelé spojenu zejména s mohutnou betonovou věží televizního vysílače. Málokdo ale ví, že tato hora, položená mezi kaňonem řeky Labe a náhorní plošinou u Verneřic, má vedle Humboldtovy vyhlídky - skalnatého vrcholu se znamenitým výhledem také horskou boudu s občerstvením.

Přístup na vrchol je z Malého Března či Zubrnic po značených cestách s velkým převýšením. Autem lze dojet až pod nedalekou televizní věž a pak stačí 10 minut chůze.

Z Humboldtovy vyhlídky na vrcholovém skalisku jsou daleké rozhledy na České Středohoří, Krušné Hory v pozadí a hluboko do údolí Labe. (Kalich, Panna, Dlouhý vrch, Sokolí hřeben, Kukla, Široký vrch, Magnetovec, Vysoký Ostrý, Zámecký vrch, Hradiště u Svádova, Labe, Kozí vrch)... Na jihovýchodním svahu v masivu hory objevíte asi sedm metrů hlubokou trhlinu, kde i v letních měsících přetrvává led a sníh.

Další obrázky

Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře (Honza)Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře (Honza)Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře (Honza)

nahoru