Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Beskydy Do přírody se psem pro dospěláky

Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Jednou jsem tak nadhodil, že jsme ještě nebyli na Lysé hoře, a že když jí tak každý víkend v televizi inzerujou v tom pořadu Panorama, že to asi bude stát za to. A tak se teda rozhodlo, že v rámci našeho putování po Moravě, vylezeme i na tuhle královnu Beskyd.

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Prej.

Bydleli jsme v kempu Olešná před Frýdkem-Místkem, a že to jako zdoláme pěšky. No nechtěli jsme úplně z údolí, tak jsme popojeli alespoň k hotelu Bezruč v Malenovicích a zbytek dáme po modré přes Ivančenu. Více možností, jak se na horu nahoru dopravit přináší lokální web Lysáhora.cz.

No nepřálo nám úplně počasí, takže jsme se drali mlhou, báli se, že zmoknem. O to slastnější bylo, když jsme se vydrápali k vrcholové chatě a jako zázrakem mraky ustoupily, vylezlo sluníčko a otevřely se výhledy do údolí. Krása nesmírná.

Až sem příště půjdem, píšu si do deníčku, že chci jít po červené značce a užít si krásy NS Lysá hora a vodopádů na řece Satině.

Další obrázky

Když je mlha, tak je mlha (Honza)