Botanická zahrada v Praze - Tróji

Praha Outdoor s kočárkem pro dospěláky

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Jak stárnu, asi se mi víc a víc líbí kytky a jak to všechno pěkně kvete. Aby bylo stále na co koukat, o to se starají botanické zahrady. A ta nejhlavnější je v nejhlavnějším městě.

Za návštěvu to tu stojí každé roční období. Ať už kvůli venkovním expozicím (např. vyhlášená Japonská zahrada), nebo skleníku Fata Morgrana. Specialitou tohoto skleníku jsou jarní Motýlí dny, kdy se zde rodí záměrně dovezení exotiční barevní motýli, kteří volně poletují mezi návštěvníky. A to zabavíte i děti.

Zahrada je rozlehlá, vede skrz ní vlastní naučná stezka. Tématické části, které můžete obdivovat, sahají od severoamerické krajiny, přes horské mokřady, skleník sukulentů až po domeček včelaře.

Pro děti to tu moc není. Zabaví se jedině u rybníčku s kachničkama a želvou, nebo u nápaditých skulptur asi velbloudů, na chvilku u hřiště s herními prvky, nebo odpočinkem v sítích nedaleko restaurace. Originální je pikniková magnoliová louka v horní části zahrady. Na jaře ještě samozřejmě motýli ve zmíněném skleníku, ale tam je vždy přelidněno a motýli mi přišli uhonění.

Další obrázky

Japonská zahrada (Botanická zahrada hl. m. Praha)Botanická zahrada v Praze - Tróji (Botanická zahrada hl. m. Praha)Botanická zahrada v Praze - Tróji (Honza)
Pivoňky (Botanická zahrada hl. m. Praha)Pivoňky (Botanická zahrada hl. m. Praha)Rododendrony (Botanická zahrada hl. m. Praha)
Botanická zahrada v Praze - Tróji (Táta)Velbloudi (Táta)Dřevěný xylofon (Táta)

nahoru