Botanická zahrada v Praze - Tróji

Praha Outdoor s kočárkem pro dospěláky04/2019

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Jak stárnu, asi se mi víc a víc líbí kytky a jak to všechno pěkně kvete. Aby bylo stále na co koukat, o to se starají botanické zahrady. A ta nejhlavnější je v nejhlavnějším městě.

Za návštěvu to tu stojí každé roční období. Ať už kvůli venkovním expozicím (např. vyhlášená Japonská zahrada), nebo skleníku Fata Morgrana. Specialitou tohoto skleníku jsou jarní Motýlí dny, kdy se zde rodí záměrně dovezení exotiční barevní motýli, kteří volně poletují mezi návštěvníky. A to zabavíte i děti.

Zahrada je rozlehlá, vede skrz ní vlastní naučná stezka. Tématické části, které můžete obdivovat, sahají od severoamerické krajiny, přes horské mokřady, skleník sukulentů až po domeček včelaře.

Pro děti to tu moc není. Zabaví se jedině u rybníčku s kachničkama a želvou, nebo u nápaditých skulptur asi velbloudů, na chvilku u hřiště s herními prvky, nebo odpočinkem v sítích nedaleko restaurace. Originální je pikniková magnoliová louka v horní části zahrady. Na jaře ještě samozřejmě motýli ve zmíněném skleníku, ale tam je vždy přelidněno a motýli mi přišli uhonění.

Více info

Web: http://www.botanicka.cz/
Adresa: Trojská 800/196, Praha 7

Zahrada je součástí aktivit, pro které můžete zakoupit výhodnou vstupenku. Ta vás opravňuje v průběhu roku ke vstupu do Botanické zahrady, Zámeckého parku v Průhonicích a Dendrologické zahrady v Čestlicích. Vstupy nemusí být uskutečněny v jeden den – karta je platná od 1.4. do 31.10. každého roku, prodej začíná 1.4. Více na http://www.gardenpass.cz

Obrázky

Japonská zahrada (Botanická zahrada hl. m. Praha)Botanická zahrada v Praze - Tróji (Botanická zahrada hl. m. Praha)Botanická zahrada v Praze - Tróji (Honza)Pivoňky (Botanická zahrada hl. m. Praha)
Pivoňky (Botanická zahrada hl. m. Praha)Rododendrony (Botanická zahrada hl. m. Praha)Botanická zahrada v Praze - Tróji (Táta)Velbloudi (Táta)
Dřevěný xylofon (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Hledal jsem důvod, proč vylézt na Staroměstskou radnici, letos o adventu jsem ho našel. Pohled z výšky na vánoční trhy. Romantika až na půdu, a to doslova. Abychom si prodloužili zážitek z vánočních trhů, vyrážíme směrem ke Staroměstské radnici, zamýšlejíc vystoupit na radniční věž a podívat se na náměstí pěkně z výšky.

Na výletě v Déčkosvětě

Na výletě v Déčkosvětě

Nebylo zbytí. Česká televize vytvořila reálný Déčko svět. A tak se jelo. Na Dobrounocovečky, na Kostrov, vyfotit se s Planetou Prgou. Vstup zadarmo. Má to jenom jeden malý háček...

Areál Vltavanů láká na vysoké lanové centrum s extra dlouhými skluzavkami

Areál Vltavanů láká na vysoké lanové centrum s extra dlouhými skluzavkami

Areálů Vltavanů v Praze Bráníku dominuje několik věží s extra dlouhými chromovými skluzavkami, ne o moc kratšími, než jsou sjezdovky ve Špindlu. Chvíli jsem hledal, jak se tam leze. No nevede tam jiná cesta než přes lanové jehlany, a to je teda vejška!

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

My jsme z menšího města. Někdy se nám vyplatí udělat si tour po pražských dětských hřištích, protože to, co mají tam, jen tak někde nepotkáte. Třeba Gutovka ve Strašnicích.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru