Botanická zahrada v Praze - Tróji

Praha Outdoor s dětmi s kočárkem pro dospěláky

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Jak stárnu, asi se mi víc a víc líbí kytky a jak to všechno pěkně kvete. Aby bylo stále na co koukat, o to se starají botanické zahrady. A ta nejhlavnější je v nejhlavnějším městě.

Za návštěvu to tu stojí každé roční období. Ať už kvůli venkovním expozicím (např. vyhlášená Japonská zahrada), nebo skleníku Fata Morgrana. Specialitou tohoto skleníku jsou jarní Motýlí dny, kdy se zde rodí záměrně dovezení exotiční barevní motýli, kteří volně poletují mezi návštěvníky. A to zabavíte i děti.

Zahrada je rozlehlá, vede skrz ní vlastní naučná stezka.

Další obrázky

Japonská zahrada (Botanická zahrada hl. m. Praha)Botanická zahrada v Praze - Tróji (Botanická zahrada hl. m. Praha)Botanická zahrada v Praze - Tróji (Honza)
Pivoňky (Botanická zahrada hl. m. Praha)Pivoňky (Botanická zahrada hl. m. Praha)Rododendrony (Botanická zahrada hl. m. Praha)

Tipy na výlet poblíž

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice, 3,6 km

Hledal jsem důvod, proč vylézt na Staroměstskou radnici, letos o adventu jsem ho našel. Pohled z výšky na vánoční trhy. Romantika až na půdu, a to doslova. Abychom si prodloužili zážitek z vánočních trhů, vyrážíme směrem ke Staroměstské radnici, zamýšlejíc vystoupit na radniční věž a podívat se na náměstí pěkně z výšky.Malešický park

Malešický park, 10,2 km

Opravdu netradiční park (na české poměry) najdete v pražských Malešicích. V kopci vystavěný oddychový areál budete milovat zejména v horkých letních dnech.Rozhledna Doubravka XIV.

Rozhledna Doubravka XIV., 16,2 km

V lesoparku mezi Černým Mostem a Hostavicemi najdete jednu zvláštní rozhlednu. Tvarem připomíná 3 vzducholodě (prý mám napsat okurky) zaklíněné do sebe. Není až tak moc sešroubovaná, jako nějak zvláštně svázaná. A schodiště vzhůru je zavěšeno od vrchu dolů, takže se trošku houpe.Planespotting - éra pěkně zblízka

Planespotting - éra pěkně zblízka, 18,2 km

Hele letí éro! Naše Terezka sleduje, kde se co na obloze mihne. Počítat umí do tří, takže přesně víme, kolik je letadel na obloze - většinou hodně. A tak přemýšlím, že bysme se na letadýlka přijeli podívat trošku zblízka. Možná né až tak kvůli Terezce, ale tátu to taky baví.Veltruským zámeckým parkem na kole

Veltruským zámeckým parkem na kole, 19,6 km

Romantická zákoutí s drobnými pavilony, rozmanité mosty přes Mlýnský potok, divočina lužního lesa nebo pohledy do místních polí, luk a sadu. To vše objevíte s komentovanou 100 minut dlouhou cykloprohlídkou po zámeckém parku.Zámecký park v Průhonicích

Zámecký park v Průhonicích, 20,6 km

Nejhezčí období roku je určitě jaro. Všechno kvete, první sluníčko zahřeje, všichni jsou super naladění. Na jaře rádi chodíváme obdivovat rozkvetlé cokoliv. Kytky, keře, stromy. Letos byl na řadě Zámecký park v Průhonicích.