Rozhledna na Stráži

Liberecký kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži poskytuje výhled na vesničku Sloup, zdejší věhlasný pískovcový zámek, na některé skalní útvary a sloupské vyhlídky.

Součástí komplexu rozhledny je i restaurace (v roce 2018 zatím ještě ve výstavbě). Funguje tu decentní občerstvení (nápoje, nanuky, upomínkové předměty).

Rozhledna je železná točitá konstrukce s roštovými schody (je vidět skrz ně dolů), opláštění je z dřevěných laťek. Nahoru vede 150 schodů a úplně nahoře na plošině se to mírně houpe (zpráva pro maminky).

Před restaurací je ještě vyhlídková plošina, bokem je pak skalní útvárek "Medvěd" a u něj lavička opět s výhledem do kraje.

Pěšky po vyhlídkové cestě (Sloupský vyhlídkový okruh), která začíná u silnice pod hradem (po červené a zelené TZT) a prochází kolem obnoveného lesního divadla. Autem po lesní cestě, která odbočuje z hlavní silnice ze Sloupu v Čechách do Svojkova (směr Zákupy), kousek za hospůdkou U sedmi trpaslíků. Cesta k rozhledně je opatřena závorou, která se po uzavření rozhledny v 17h uzamyká.

Další obrázky

Vyhlídka na Stráži (Honza)Rozhledna na Stráži - vyhlídka od restaurace (Honza)Rozhledna na Stráži - vyhlídka na hrad (Honza)
Rozhledna na Stráži - vyhlídka na hrad (zoom) (Honza)Rozhledna na Stráži - restaurace (Honza)Lesní divadlo Sloup (Honza)

nahoru