Planespotting - éra pěkně zblízka

Praha Zážitky s dětmi pro dospěláky07/2018

Planespotting - éra pěkně zblízka

Hele letí éro! Naše Terezka sleduje, kde se co na obloze mihne. Počítat umí do tří, takže přesně víme, kolik je letadel na obloze - většinou hodně. A tak přemýšlím, že bysme se na letadýlka přijeli podívat trošku zblízka. Možná né až tak kvůli Terezce, ale tátu to taky baví.

Tak jsem se trošku poinformoval a vyrážíme. Letiště Václava Havla v Praze - Ruzyni pro vášnivé milovníky letadel připravilo několik vyhlídkových míst. Je to jasné. Lidi letadla lákají a takhle se jim aspoň s foťákama nemotají všemožně kolem letiště a jsou pěkně pod dozorem. Na druhou stranu připravili plainspotterům vyhlídkové valy, kde vám ve výhledu nebrání ostnatý drát nebo průzory v plotě.

Vyhlídkové valy
Valy jsou umístěny na dvou nejfrekventovanějších spotterských místech, a to u RWY 06/24, kam se lze pohodlně dostat z obce Kněževes, a u křížení vzletových a přistávacích drah RWY 12/30 a RWY 06/24, kam vede pěší cesta z nedalekého města Hostivice. Pro širší veřejnost byly vyhlídkové valy doplněny informačními tabulemi se zajímavostmi o běžných letadlech a plánem areálu letiště.

54 otvorů v oplocení
Přímo v oplocení neveřejného prostoru letiště se na několika místech po celém obvodu letiště nacházejí otvory určené pro objektivy fotoaparátů, aby letečtí fandové mohli snadněji získávat své úlovky v podobě zajímavých snímků.

Vyhlídkové terasy
Široké veřejnosti jsou k dispozici vyhlídkové terasy na Terminálech 1 a 2. Najdete zde infografiku se srovnáním běžných typů letadel a přehledný plán letiště s označením zajímavých bodů v jeho areálu.

Do mobilu nainstalujte aplikaci FlighRadar24, ať víte, kam které letadlo právě odlété / odkud přistává.

Jsou i jiné možnosti, jak sledovat provoz na Ruzyni. Takže až se vaši blízcí budou vracet třeba z dovolené, můžete se na jejich přistání podívat živě na Slow TV. Záznam je propojen i o komunikaci s věží, takže to máte i se zvukem.

Více info

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Jak stárnu, asi se mi víc a víc líbí kytky a jak to všechno pěkně kvete. Aby bylo stále na co koukat, o to se starají botanické zahrady. A ta nejhlavnější je v nejhlavnějším městě.

Areál Vltavanů láká na vysoké lanové centrum s extra dlouhými skluzavkami

Areál Vltavanů láká na vysoké lanové centrum s extra dlouhými skluzavkami

Areálů Vltavanů v Praze Bráníku dominuje několik věží s extra dlouhými chromovými skluzavkami, ne o moc kratšími, než jsou sjezdovky ve Špindlu. Chvíli jsem hledal, jak se tam leze. No nevede tam jiná cesta než přes lanové jehlany, a to je teda vejška!

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Hledal jsem důvod, proč vylézt na Staroměstskou radnici, letos o adventu jsem ho našel. Pohled z výšky na vánoční trhy. Romantika až na půdu, a to doslova. Abychom si prodloužili zážitek z vánočních trhů, vyrážíme směrem ke Staroměstské radnici, zamýšlejíc vystoupit na radniční věž a podívat se na náměstí pěkně z výšky.

Na výletě v Déčkosvětě

Na výletě v Déčkosvětě

Nebylo zbytí. Česká televize vytvořila reálný Déčko svět. A tak se jelo. Na Dobrounocovečky, na Kostrov, vyfotit se s Planetou Prgou. Vstup zadarmo. Má to jenom jeden malý háček...

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru