Schillerova rozhledna v Kryrech

Ústecký kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky

Schillerova rozhledna v Kryrech

Na rozhraní Ústeckého, Středočeského, Karlovarského a Plzeňského kraje stojí na kopci nad obcí Kryry velmi zajímavá rozhledna. Z její vyhlídkové plošiny shlédnete od nevidim na jedné straně do nevidím na druhé straně.

K rozhledně můžete dojet až autem, případně z Kryr vede od kostela na návsi křížová cesta.

Rozhledna je hodně nezvyklého tvaru a když jste u ní, je to opravdu zážitek. Tahle dáma z roku 1906 má dvě vyhlídkové plošiny, ze kterých je krásně vidět celé České Středohoří, Doupovské hory a na severní straně ještě hory Krušné.

Nic dalšího jsem v okolí obce k návštěvě nenašel (to neznamená, že tam nic nemůže být), ale kdyby nic jiného, vyplatí se sem alespoň odbočit, pokud jedete po trase Most - Žatec - Plzeň, nebo Praha - Karlovy Vary. Obě silnice se nedaleko odsud potkávají a zajížďka je to nějakých 15-20 minut.

Další obrázky

Schillerova rozhledna v Kryrech (Honza)Schillerova rozhledna v Kryrech (Honza)Spočítej cihličky (Honza)

Tipy na výlet poblíž

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu, 24,2 km

Unikátní možnost zblízka si prohlédnout velkorýpadlo KU 800 nabízí infocentrum Severočeských dolů. Aby byl výlet atraktivní i pro děti, je exkurze okořeněna pohádkou O březenském drakovi Severusovi.Hurá do Kadaně

Hurá do Kadaně, 28,3 km

Velmi mile nás překvapilo při naší poslední návštěvě město Kadaň. Byli jsme zde koncem srpna, kdy se tu koná tradiční Císařský den.