Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Ústecký kraj Do přírody se psem pro dospěláky

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Výletem navštívíte Labskou vyhlídku, Růžovou vyhlídku a Belvedér - uchvacující výhledová místa na kaňon řeky Labe. Maximální trasu můžete rozdělit např. autem na dílčí výlety. Celá trasa je značena jako NS Labský kaňon a od Děčína až do Hřenska zabere 7 h, přírodou ujdete 18 kilometrů.

Na cestu se vydáe od stanice MHD - Děčín, nemocnice po červené turistické značce vedoucí lesoparkem Kvádrberk. Stoupání pohodlnou kamennou cestou na vyhlídkovou plošinu Stoličné hory s pískovcovým obeliskem nás přenese do časů minulých. na samém vrcholu se před námi otevře překrásný pohled na město a Labský kaňon. Po červené turistické značce se vydáme dál po hřeben. naše trasa pokračuje po příjemné cestě až k vyhlídkovému pavilonu Labská stráž. Odtud nás vede červená značka nad hlubokým údolím Loubského potoka, odkud můžeme vidět protilehlé pískovcové stěny a věže. Klesající cesta nás zavede až k okraji obce Ludvíkovice, kde za místním hřbitovem cesta sesoupí do údolíčka k rozcestí Nad Loubím, zde trasu přetíná zelená turistická značka.

O kus dál začneme opět stoupat zalesněným terénbem až na hranu pískovcové terasy nad řekou. Cestá nás vede až k rozcestí Růžový hřeben. Na stejnojmennou vyhlídku dorazíte po 300 m dlouhé odbočce. Skalní stěna s četnými pískovcovými věžemi nabízí skvostný pohled z ptačí perspektivy. Vyhlídková plošina zvaná Růžová yhlídka je opatřena zábradlím a lavičkou.

Pokračujeme stále po červené trase a bez výškových rozdílů na okraj pláně nad obcí Labská Stráň. Vydáme se k nejstarší upravené vyhlídce Českého Švýcarska: vyhlídce Belvedér. Skalní terasa, vybudovaná v 18. století ke koncertním účelům, s překrásným výhledem do údolí Labe se nachází asi 180 m nad řekou. Poblíž terasy stojí stejnojmenný hotel. Posezení a občerstvení nabízí místní restaurace.

Na cesta dál pokračuje do obce Labská Stráň a dál klesá do údolí romantického a tajuplného skalního kaňonu Suché Kamenice a končí na silnici vedoucí do obce Hřensko. Tam cesta končí. Zpět vás doveze autobus, vlak a nebo výletní loď.

Další obrázky

Ubytování poblíž

Booking.com