Park Osmička v Lovosicích láká k procházce na novou vyhlídku

Ústecký kraj Outdoor

Park Osmička v Lovosicích láká k procházce na novou vyhlídku

Ale zatím jenom láká, ještě se dokončují poslední práce. Pohodový parčík Osmička v maloměstském stylu najdete na břehu řeky Labe. Příjemnou procházkou podél vody nebo lehkým sportováním tu můžete strávit prosluněné odpoledne.

Osmička je příbřežní plocha určená ke sportování (in-line dráha, případně pro děti na kolech), oddechu (menší dětské hřiště, lavičky, přírodní gril), cyklostezka (kolem Lovoše Opárenským údolím - Lovosice - Litoměřice), případně protahování na hřišti pro dospělé.

Případně tu můžete sledovat divou zvěř na břehu řeky (kachny, labutě, nutrie). K pozorování slouží několik stanovišť. Buď lavičky na břehu, nebo můžete pozorovat cokoliv z kavárenské terasy Café zámeček (kde mimojiné můžete děti zaparkovat na další minihřiště a pozorování si zpříjemnit popíjením kávy). Velmi brzy se má otevřít snad i vyhlídka na Labe, zajímavé návrší s rozhledničkou v místě bývalého přívozu.

U Osmičky velmi často parkují kolotočáři nebo cirkus, takže aktivity s dětmi můžete i prodloužit. Třeba výletem lodí, která tu jezdí na trase Ústí nad Labem - Litoměřice, jako páteřní vodní dopravní prostředek Dopravy Ústeckého kraje.

V době veder se vyplatí dostat na druhou stranu Labe, do Píšťan, na bývalou pískovnu Žernosecké jezero. Pro přírodomilce je to odsud kousek na Lovoš, moc pěkná procházka na dominantu města (to už ale spíš pro dospěláky, to s malými dětmi odsud nedáte).

Další obrázky

Café zámeček Lovosice (Táta)Vyhlídka Osmička (Táta)Mysleli jsme, že hřiště, ale ono broukoviště (Táta)
Divá příroda na břehu řeky Labe (Táta)Přístav Lovosice (Táta)Cyklostezka Lovoš - Malé Žernoseky - Lovosice - Litoměřice (Táta)

nahoru