Rysí a jelení stezka

Šumava Outdoor s dětmi pro dospěláky

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezku a výběhy najdete poblíž sebe v oblasti kolem návštěvnického centra u Kvildy. Rysi jsou poměrně plaší, takže dětem je radši neslibujte, my jsme neměli štěstí ani na jeleny. No ale tak les je zajímavě celozelený, díky poměrně silným porostům lišejníků na kmenech stromů.

U silnice v prostoru rozcestníku U Tremlů vzniklo parkoviště, kousíček je to k návštěvnickému centru. To je identické s dalšími v regionu, včetně dětského hřiště. Zde navíc i kotce pro psy, brát je s sebou na stezku je zakázané.

My jsme začali okruhem vlevo k rysům. U obory vystoupáte do vyhlídkové plošiny a hledáte je v terénu. Jsou to kočky a navíc divoká zvířata, tak se ve dne moc nepromenádují. Hodně štěstí, ať je vidíte!

Pak pokračujete okruhem vzhůru až dojdete k horní vstupní bráně do jelení obory. Vcházíte mezi zvěř přímo do výběhu. Pocit bezpečí mají zvýšit dřevěné budky, kam se můžete schovat, kdyby se nějakej jelen blížil. Asi. Parožímu mu nedovolí se k vám dostat. Asi.

Taky tu jsou 3 vyhlídkové plošiny, kde můžete obhlédnout část obory. Nám se jeleni asi schovali do nižšího lesíka, holt byl rachot, tak se asi paroháči báli.

Po návratu si můžete v návštěvnickém centru prohlédnout interaktivní výstavu na téma jelení zvěře. Včetně troubení, houkání a jiných zvuků, co tihle velikáni vydávají v různých životních situacích.

Další obrázky

Rysí a jelení stezka (Táta)Rysí a jelení stezka (Táta)Rysí a jelení stezka (Táta)
Rysí a jelení stezka (Táta)Rysí a jelení stezka (Táta)

nahoru