Černé jezero - šumavská klasika

Šumava Do přírody s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky

Černé jezero - šumavská klasika

Příjemná procházka na Černé jezero je taková šumavská klasika. Většina cesty je po rovině, asfaltová lesní cesta je přívětivá pro kola. Vyrazit můžete i s malými dětmi, kteří únavu z několika kilometrů cesty mohou oddálit použitím odrážedla.

Pohodovou 7 km procházku (tam i zpět) je dobré začít na Špičáckém sedle nad Železnou rudou. Cesta vede po vrstevnici, pouze posledních 300 metrů je do poměrně příkrého kopce. Na vrcholku u jezera vám informační tabulce vysvětlí, proč to tak je. Podél cesty je nad poměry hodně přístřešků, před sluníčkem nebo deštěm vás ochrání koruny buků. Děti zabavíte u několika potůčků.

Jezero má čistou vodu, pro mě lehce překvapující je, že se využívá jako spádová vodní elektrárna s vlivem na výšku hladiny. Koupat se tu pochopitelně nemůžete.

V letních měsících jezdí z Železné rudy, přes sedlo až k jezeru i výletní autovláček Šumaváček, kterým si můžete jednu nebo obě cesty značně zlehčit.

Alternativními cíly v okolí jsou Čertovo jezero (spíše pro dospěláky, hodně do kopce a už určitě ne po asfaltce), případně rozhledna na Špičáku, případně procházka na protější vrchol Pancíř.

Další obrázky

Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)
Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)

Ubytování poblíž

Booking.com