Černé jezero - šumavská klasika

Šumava Do přírody s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky

Černé jezero - šumavská klasika

Příjemná procházka na Černé jezero je taková šumavská klasika. Většina cesty je po rovině, asfaltová lesní cesta je přívětivá pro kola. Vyrazit můžete i s malými dětmi, kteří únavu z několika kilometrů cesty mohou oddálit použitím odrážedla.

Pohodovou 7 km procházku (tam i zpět) je dobré začít na Špičáckém sedle nad Železnou rudou. Cesta vede po vrstevnici, pouze posledních 300 metrů je do poměrně příkrého kopce. Na vrcholku u jezera vám informační tabulce vysvětlí, proč to tak je. Podél cesty je nad poměry hodně přístřešků, před sluníčkem nebo deštěm vás ochrání koruny buků. Děti zabavíte u několika potůčků.

Jezero má čistou vodu, pro mě lehce překvapující je, že se využívá jako spádová vodní elektrárna s vlivem na výšku hladiny. Koupat se tu pochopitelně nemůžete.

V letních měsících jezdí z Železné rudy, přes sedlo až k jezeru i výletní autovláček Šumaváček, kterým si můžete jednu nebo obě cesty značně zlehčit.

Alternativními cíly v okolí jsou Čertovo jezero (spíše pro dospěláky, hodně do kopce a už určitě ne po asfaltce), případně rozhledna na Špičáku, případně procházka na protější vrchol Pancíř.

Video k tématu Černé jezero - šumavská klasika

Další obrázky

Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)
Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)Černé jezero (Táta)

nahoru