Krušné hory s dětmi

Krušné hory Zážitky s dětmi

Krušné hory s dětmi

Krušné hory nejsou v top hledáčku turistů a výletníků jako jiná pohoří. O to více mohou nabídnout a překvapit. Je to především krásná příroda, klid, kromě jednoho až dvou středisek žádné návaly turistů. Proto jsou ideální pro odpočinek od lidí a relax v krásné přírodě.

Za sebe můžu pro trávení dovolené s dětmi doporučit dvě lokality. Závisí, jak mladé děti máte, ale určitě se nespálíte, když vyrazíte na božídarsko nebo teplicko.

1) Boží Dar a přilehlý Klínovec je bezesporu nejznámější turistickou lokací v Krušných horách

Ubytování máme odzkoušené v penzionu Daniela na Božím Daru. Za zvážení stojí také nově otevřený komplex hotel Orion na Plešivci s přilehlým lanovým parkem a rozhlednou (v zimě sjezdovky). Boží Dar - Klínovec - Jáchymov je vyhlášená turistická oblast i v Německu, tak tu očekávejte vyšší kvalitu v cenících. Máte odsud ale asi ten nejlepší výchozí bod do srdce Krušných hor. S dětmi určitě navštívíte Ježíškovu cestu, Božídarské rašeliniště, uděláte si výlet do Ledové jámy, vystoupáte na rozhlednu na Klínovci, možná si sjedete na koloběžkách lesem dolů do Jáchymova. Krásná je procházka k "perníkové" chaloupce u Červené Jámy. Jedinečným zážitkem je výlet do některé z těžebních štol, ta nejbližší je třeba štola Johannes. V blízkosti máte města jako Jáchymov, Karlovy Vary nebo historický Loket.

2) Na Teplicku můžete obdivovat krásy východního Krušnohoří

Ubytovat se můžete třeba ve vyhlášeném kempu v Oseku. Bydlet můžete v chatce, ve stanu, nebo obytném přívěsu. U nosu budete mít koupaliště, dětské hřiště, super lanovou stezku v korunách stromů, minigolf. Když se vám zachce města, dojedete do nedalekých Teplic. Jinak bydlíte přímo pod horami. Výletovat můžete na Dlouhou Louku, rozhlednu na Vlčí hoře, dále do přírody na vrch Loučná, Stropník, Dušanovu vyhlídku do údolí, unikátní přehradu Fláje, zříceninu hradu Rýzmburk. Děti vybavíte adrenalinem v horském sportovním středisku Klíny. Nejčistší přírodní vodu na koupání nabízí věhlasná Barbora v Oldřichově. Pokud chcete tip na kolo, vyražte do Krupky, vyvezte se lanovkou na Komáří vížku a zpátky po hřebenech hor přes Cínovec a Vitišku. Dolů do údolí je to už hračka. Pokud chcete mládeži ukázat, co jinde nemají, vezměte je do uzavřené těžební prohlíčkové štoly Lehnschafter v Mikulově.

3) bonus - V centrální části Krušných hor bude nejlepším východištěm Chomutov

Tady vám ubytování -zatím- neporadím, ale v Chomutově můžu pro děti doporučit nádherný Zoopark, výlety začněte určitě (in-line) procházkou Bezručovým údolím. Přírodu potkáte na Jelení hoře nedaleko vodní nádrže Přísečnice, procházkou kolem Kalku a Novodomských rašelinišť. Nezapomeňte vyrazit do nedaleké Kadaně, rodišti Maxipsa Fíka. Vyhlášený podkrušnohorský Aquadrom najdete v nedalekém Mostě, ale chomutovské koupaliště je také více než dostačující.

Další obrázky


nahoru