Vodopád Kravica v Hercegovině, kde si můžeš zaplavat

Evropa Do přírody s dětmi pro dospěláky

Vodopád Kravica v Hercegovině, kde si můžeš zaplavat

Když trávíte dovolenou v jižním Chorvatsku, máte to kousek i do Bosny a Hercegoviny. A třeba než se plahočit k vodopádům Krka, posílám dál tenhle tip na vodopády mnohem hezčí, méně zalidněné a levnější. Padají ma řece Trebizat kousek za hranicí u obce Ljubuski a rozhodně stojí za návštěvu!

Zabírají 100 metrů na šířku a padají z výšky 25 metrů. Kravica je jeden z největších vodopádů v Hercegovině vůbec a rozhodně ten nejúžasnější. Vodopád samotný má přirozeně jezírko vytvořené padající vodou. Tu a tam vás ovane větřík, který s sebou nese vodní spršku. Na útesu i pod ním je krásně bujná a zelená vegetace. Voda je křišťálově čirá s nádechem do smaragdové.

Na místě je velké parkoviště zdarma. Už odsud slyšíte rachot vody. Pokud vás ten zvuk zláká, odskočte si, dole už to nejde. Sestoupit do údolí můžete turistickým vláčkem (za poplatek) nebo seskákat pár schodů - nic strašného. Cestou potkáte dvě tři vyhlídky, dole na vás čeká piknik plocha, restaurace, kavárna, převlékárna, plavčík, minivýprava na kajacích k vodopádu.

Nejlepší doba na návštěvu je na jaře, kdy tudy protéká nejvíce vody. My tu byli na konci června a taky super. Svahy jsou rozpálené, voda je ledově chladná. Když se osmělíte, můžete si tu i zaplavat. Hloubka je veliká, plavou tu rybičky, létají motýle. Pro děti je tu vyrovnaný břeh pro brouzdání.

Video k tématu Vodopád Kravica v Hercegovině, kde si můžeš zaplavat

Další obrázky

Vodopád Kravica (Táta)Vodopád Kravica (Táta)Vodopád Kravica (Táta)
Vodopád Kravica (Táta)Vodopád Kravica (Táta)

nahoru