Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Chorvatsko Outdoor s dětmi s kočárkem pro dospěláky

Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Příbřežní procházka po plážích až do Makarské. Pěšky tam a dětským autovláčkem zpátky. Autem se nám do centra nechtělo zajíždět kvůli parkování a taky jsme chtěli lehnout na méně zaplněné pláže. Délka téhle procházky je zhruba 4km, ale jak rychle jí projdete závisí na vás - kolikrát si zaplavete v moři, jestli budete třeba obvědvat a kolikrát si vystojítefrontu na zmrzlinu. Zvádnete ji v pohodě i s kočárkem.

Původní plán byl dojet na pláž Ramova / Cvitačka ale buď jsem to nějak popletl, nebo rozložení planet tomu chtělo, ale zůstali jsme těsně vedle, na pláži, která nemá jméno. Tak jsme si ji provizorně nazvali Cubano (podle baru). Sousedí s obrovským parkovištěm, je tu několik barů, hezky se tu včlenili do borovicového porostu, pláž je udržovaná, je tu dětské pidihřiště, dobrá zmrzlina a vcelku poloprázdno. Dali jsme pár koupaček a pěšky vyrazili směr Makarská přístav (= centrum). Za dvěma zatáčkami už začína infrastruktura centra riviéry. Neustále jdete podél pláže, vlevo jsou restaurace přes cestu mají zahrádky, za nimi borovice, oblázková pláž a modroučké moře. Restaurace střídají styly, jídla, lákají k obědu. Kdyby vám vyprahlo, na každém rohu lednice s pitím, stánek se zmrzlinou. Stánky s typicky zaručenými suvenýry made in Croatia a plovací nafukovací nesmysly made in China.

Čím blíž k centru, tím jsou pláže širší a plnější, borovice vyšší a stinnější, voda modřejší a teplejší, oblázky kulatější a menší a ceny všeho vyšší. Je tu tak plno, že jeden plážový ručník sdílejí dva lidi, i když se dneska ráno ještě neznali. Žena ale tvrdí, že i přes tu obsazenost, je to tam pecka. Jako mít tohle u nás v Česku, tak je to město lidnatější než Praha.

Na samém konci promenády dr. Franje Tudmana, tam kde se z Makarska beach stane Gradska plaža vybudovali dětské hřiště. Odsud každou hodinu v celou odjíždí autovláček zpět na Ramova beach. Proplétá se kolonádou mezi stánky, pouličními poutači a turisty a za chvilku vás vysadí na začátku vaší cesty.

Video k tématu Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Další obrázky

Plaža Ramova, kde jsme nakonec výlet nezačali (Táta)Bezejmenná pláž, kde jste tedy začali (Táta)Pobřežní procházka do Makarské (Táta)
Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem (Táta)Pláže na Makarské (Táta)Pláže v Makarské (Táta)
Makarská promenáda (Táta)Gradská plaža (Táta)Dětské hřiště Makarská centrum (Táta)
Autovláček na Makarské (Táta)Těžký život řidiče autovláčku (Táta)Gradská plaža, Makarská (Táta)

nahoru