Mostecký Funpark nabízí 3 patra tělocviku pod širým nebem

Ústecký kraj Outdoor s dětmi 07/2019

Mostecký Funpark nabízí 3 patra tělocviku pod širým nebem

Na nejvyšším bodě parku Šibeník v Mostě vyrostlo nové lanové centrum. Dominantou prostoru je dřevěná 25 m vysoká rozhledna. Mezi stromy se prolínají zavěšené stezky v několika úrovních.

Sportoviště jak má být. Rodiče posedávají pod slunečníkem a popíjí kávu, děti radostně výskají v třípatrovém bludišti. V tom se děti (i sportující rodiče) pohybují po zavěšených lávkách obehnaných sítěmi. V každé takové sekci je nějaká prolézačka, protahovačka, přeskakovačka, aby se zapotili a vyřádili.

Vyplatí se prozkoumat i zbytek parku Šibeník, najdete další dětská hřiště na vydovádění.

Obdobné lanové centrum a 3D bludiště najdete ještě v Oseku.

Více info

Vstupné v roce 2019:
2+2 rodinné vstupné 120 Kč
vstup na věž 20 Kč
Otevřeno od 10 hodin
Pokud přijedete autem, nejblíž se parkuje v sídlišti na ulici Jana Palacha nebo Josefa Suka.

Web: https://www.facebook.com/Funpark-Most-314384146122842/

Obrázky

Funpark, Most, Šibenik (Táta)Funpark, Most, Šibenik (Táta)Funpark, Most, Šibenik (Táta)Funpark, Most, Šibenik (Táta)
Funpark, Most, Šibenik (Táta)Funpark, Most, Šibenik (Táta)

Video k tématu Mostecký Funpark nabízí 3 patra tělocviku pod širým nebem

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Uhelné safari

Uhelné safari

Uhelné safari je exkurze do těžebních lokalit lomů na Mostecku. Největším lákadlem je podívat se zblízka na práci obřích těžebních strojů, projít se po uhelné žíle. Součástí prohlídky je i návštěva zrekultivovaných území. Jak řekl náš průvodce: stejně se všichni nejvíc těšíte na tu zaprášenou díru do země, naložil nás do terénního busu a vyrazili jsme za dobrodružstvím.

Lanové bludiště v Oseku

Lanové bludiště v Oseku

Lanové centrum nebo také 3D bludiště ve stromech je skupina ve vzduchu umístěných cestiček a prolézaček určená zejména pro děti. Celý lanový park má dvě trasy o celkové délce 110 metrů. Na té spodní se vyblbnou i malé děti, co sotva chodí, do druhého patra pak děti alespoň 6 leté. Celé se to tak nějak houpe, takže o překvapivé momenty není nouze.

Autokemp Osek nabízí klid a vyžití pro celé rodiny

Autokemp Osek nabízí klid a vyžití pro celé rodiny

Autokemp Osek leží na úpatí Krušných hor. Dlouhodobě je v různých anketách vyhodnocován jako (jeden z) nejlepších kempů ve své kategorii. Můžete tu bydlet ve stanech, karavanech, chatkách. Můžete vyrážet na výlety do přírody, za kulturou, k vodě, trávit volno u vody, nebo aktivně na kole. Jeho vybavení a investice města do jeho okolí z něj dělají ideální kemp pro rodiny z dětmi. Nejen ideální, ale nejlepší kemp roku 2017 i 2018.

Naučná stezka skřítka Hrobčíka v Hrobčicích

Naučná stezka skřítka Hrobčíka v Hrobčicích

V Hrobčicích nedaleko Bíliny otevřeli naučnou stezku skřítka Hrobčíka s mýtinkou Fantazie. Cesta lokálního významu je příjemnou procházkou pro místní a blízké přespolní. Kvůli mýtince Fantazie nadchne i děti školkou povinné.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru