Muzeum čertů

České středohoří Zážitky

Muzeum čertů

Unikátní soubor výtvarných děl věnovaných čertům je jedinečným muzeem ve střední Evropě. Muzeum sídlí v Pikartské věži v Úštěku, jsou tu mimo jiné figurky čertů i čertic, najdete zde i pohyblivý Peklém.

Při prohlídce navštívíte věž samotnou, ale také zdejší středověké sklepení, které dodává prohlídce tu správnou atmosféru. Tam vás totiž čeká pravé nefalšované peklo - nechybí tu nic, co do Luciferovy říše patří. Obří kotle, řetězy, kosti, i poklad přísně střežený pekelníky.

Můžete vyzkoušet i různá zařízení, která byste v pekle nečekali - třeba čertovu kouli, která odhaluje nevěru - hříšníci hned putují do klece. Ale mají štěstí, může je hned vysvobodit polibek milující osoby. Výchovný účinek na vás zanechá i váha na duše. Takovou duši, která na světě škodila, tu si musí čerti v pekle nechat.

Za pozornost ovšem stojí i samotné sklepení ovládané satanáši. Má několik pater, spletité chodby a rozličná temná zákoutí. Je ručně vytesané ve skále pod hradem Úštěk. Kdysi sloužilo jako spíž na jídlo a na pití, ale teď zde žijí čerti...

Další obrázky


nahoru