Mamutí horská dráha Dolní Morava

Pardubický kraj Zážitky s dětmi pro dospěláky06/2020

Mamutí horská dráha Dolní Morava

Každá bobová dráha je fajn. Ale tahle mamutí je 3 km dlouhá a je tím pádem nejdelší v Česku. Najdete ji na Dolní Moravě, v areálu Sněžník, těsně vedle Stezky v oblacích. Cesta dolů trvá 6 a půl minuty a když si řeknete, že už musí být konec, tak ten stále nepřichází.

Podle ceníku platíte zvlášť cenu nahoru a cenu dolů. Důvod je ten, že nahoru se můžete dostat i jinými způsoby, v horní úvrati můžete vystoupit a navštívit Stezku v oblacích. Ale zase nemůžete samostatně vyslat dítě a čekat na něj dole.

Cesta na horu trvá 15 minut, dole jste za šest. Jste v horách, nahořeje chladněji a fouká.

Všechny boby jsou dvoumístné, jste přivázáni autopásem, každý pasažér má svůj vlastní.

Více info

Pro děti od 3 let
Od 9-10 a od 18-21 je zlevněné jízdné. VIP jízda za VIP cenu.
Web: https://www.dolnimorava.cz/mamuti-horska-draha

Obrázky

Mamutí horská dráha Dolní Morava (Táta)Mamutí horská dráha Dolní Morava (Táta)Mamutí horská dráha Dolní Morava - bob (Táta)

Video k tématu Mamutí horská dráha Dolní Morava

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Tři vstupenkou propojená dětská zábavní hřiště v rezortu Dolní Morava, u dolní stanice lanovky na Sněžník. Jedno velké vodní hřiště s horami zábavy, jedno sportovní hřiště s horami pohybu a jedno objevitelské hřiště s horami písku.

Proč vyrazit na Dolní Moravu

Proč vyrazit na Dolní Moravu

Dolní Morava je zážitkové středisko, kde snadno strávíte letní i zimní dovolenou velmi aktivně, zábavně a v činorodém ruchu :) My tu byli v létě s dětmi na prodloužený víkend a jen tak-tak jsme to tu zvládli prozkoumat.

Dělostřelecká tvrz Hůrka Králíky

Dělostřelecká tvrz Hůrka Králíky

Dělostřelecká tvrz včetně rozlehlého podzemí a zázemí, které můžete navštívit společně s průvodcem. Základní povinnost každého milovníka military a obrany První republiky.

Království sov

Království sov

Království sov a papoušků je vzdělávací centrum působící při chovné stanici dravců a sov. V centru žije na 60 krasavců patnácti druhů sov. Na jednom místě tak najdete téměř ucelenou druhovou pestrost celé Evropy.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru