Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Pardubický kraj Zážitky s dětmi

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Tři vstupenkou propojená dětská zábavní hřiště v rezortu Dolní Morava, u dolní stanice lanovky na Sněžník. Jedno velké vodní hřiště s horami zábavy, jedno sportovní hřiště s horami pohybu a jedno objevitelské hřiště s horami písku.

Mamutíkův vodní park vás bude lákat na hřiště s potůčky a přehradami. Vodu můžete pumpovat, zadržovat, směrovat korýtky a potůčky a pohánět s ní mlýnky, mlýnská kola a jednu menší vodní elektrárnu. Voda končí svou pouť v brouzdálku.

Parku vévodí obrovská 13m vysoká skulptura mamuta. Je víceúčelová, v jeho nohách můžete lézt vzhůru, v břiše má herničku a chobotem se můžete sklouznout zase dolů. Kromě jmenovaného jsou tu dráhy pro dřevěné kuličky (pinball) a různé cvičební prvky.

Sportovně laděný je sousedící Lesní zážitkový park. V parku najdeš pohádkové domečky umístěné na stromech v různých výškách plné zábavy, her a poučení. Děti se dají odložit do modro žlutého bludiště a vy si v klidu můžete vychutnat kávu v bufíku. Až se děti vymotají, pošlete je unavit se do lanového parčíku. Drobné tělocviční prvky a hlavně 2 suprové závěsné skluzavky je také na chvíli zaměstnají.

Posledním místam, kam vám platí jednotná vstupenka je Pískový svět. Proměňte své děti v archeology hledající v píscích osudu zkamenělé kostry mamutů. Nebo hned vedle se z nich mohou stát zlatokopové a ve westernovém městečku propadnout zlaté horečce. Pokud máte doma mini-inženýry, uplatníte jejich zkušenosti při přemísťování písku pomocí jeřábů, kladek a dopravníků.

Všechny části parku jsou interaktivní, děti mohou vše regulovat, ovládat, vyzkoušet, roztočit,...

Další obrázky

Mamutíkův vodní park (Táta)Mamutíkův vodní park (Táta)Pískový svět (Táta)
Pískový svět (Táta)Pískový svět (Táta)Lesní zážitkový park (Táta)