Proč vyrazit na Dolní Moravu

Pardubický kraj Města s dětmi pro dospěláky

Proč vyrazit na Dolní Moravu

Dolní Morava je zážitkové středisko, kde snadno strávíte letní i zimní dovolenou velmi aktivně, zábavně a v činorodém ruchu :) My tu byli v létě s dětmi na prodloužený víkend a jen tak-tak jsme to tu zvládli prozkoumat.

Nenechte se splést názvem. Dolní Morava není na jihu Moravy, ale v Pardubickém kraji u hranic s Polskem. Zdejší pohoří (mimochodem rozlohou v Česku nejmenší) je Kralický sněžník, se stejnojmennou nejvyšší horou. Na jeho vrcholu pramení pro Moraváky zásadní řeka Morava.

Největším lákadlem je samozřejmě Stezka v oblacích, dále nově postavená Mamutí bobová dráha, menší děti nenechá v klidu Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park. Kdyby se nepovedlo počasí, můžete zajít do bazénu, nebo wellness. S většími dětmi i třeba do pěchotních bunkrů. V létě pěší výlety, kolo nebo koloběžky, v zimě samozřejmě lyže. Na koloběžky pozor - kluci to tu berou sportovně vážně, takže to není takový ten sjezd dolů z kopce po cestě, ale pěkně se zapotíte, a to hned ze začátku poměrně dlouhým stoupáním.

Dalšími možnostmi jak unavit děti jsou klasický lanový adrenalin park, trampolíny Marcelka, šlapací káry Berg, dětský park Amálka s tubingem a trampolínou, nebo letní bobová dráha U slona v Horní Moravě.

Velmi milé je parkování, na několika parkovištích, protože je zdarma. Konečně se vás někdo nesnaží vynervovat hned od začátku. Ale peněz tu necháte dost, to se nebojte. Pokud chcete trošku ušetřit, informujte se na Resort Card (RC), se kterou šetříte 10% z ceny atrakcí. Pokud jste rodina, spíše se vám ale vyplatí rodinné vstupné (2+3).

Ubytování je tu dostatek, spoustu z nich můžete rezervovat přes portál www.dolnimorava.cz. V blízkosti atrakcí jsou Marcelka, Jiřinka, Terezka a samozřejmě vyhlášený Wellness hotel Vista. Pokud chcete v soukromí, my jsme měli pronajatou Chalupu Dolní Morava kousek odsud.

Další obrázky

Proč vyrazit na Dolní Moravu (Táta)Proč vyrazit na Dolní Moravu (Táta)Mamutí horská dráha (Táta)
Mamutíkův vodní park (Táta)Pískový svět (Táta)

nahoru