Centrální park na Severce v Ústí

Ústecký kraj Outdoor s dětmi 09/2019

Centrální park na Severce v Ústí

V Ústí nad Labem, v části Severní Terasa najdete, na naše severočeské poměry, velmi pěkný park pro děti. Centrální park je uzavřen mezi bloky jednoho z největších ústeckých sídlišť a skládá se z několika částí. Od klasického dětského hřiště až po lanové centrum. Dominuje mu 3 patrová dřevěná věž s 3 patrovou skluzavkou.

Z této věže se dostanete buď po schodech, nebo velkou skluzavkou, malou skluzavkou, poma skluzavkou případně děti odchází zavěšeným mostem. Most je nesený na volných řetězech. Pohybující se chodníčky děti zavedou na další atrakce - do lanového centra Tarzánek.

Součástí parku jsou pak dále ještě kolotoče, houpačky, vodní fontána, šplhací provazová věž a několik sportovních hřišť. Odrostlejší se tu mohou prohánět na in-linech nebo koloběžkách. Procházkám věnuje potůček ústící do větších vodních ploch s fontánami. Vše je zdarma. Zatímco si děti hrají, rodiče mohou počkat v restauračním zařízení s terasou a výhledem právě na hřiště. Proč asi ji tady postavili, že? :D

Jestliže by náhodou začlo pršet, můžete se schovat do sousedícího, klasického, indoor Rodinného centra Pampalánie. Pokud máte více času, naplánujte si ještě cestu nad město, nad čtvrtí Stříbrníky, najdete v lukách postavenou rozhlednu Erbenova vyhlídka.

Více info

květen - září 9:00 - 21:00
říjen - duben 9:00 - 17:00
Určeno pro děti od 3 do 12 let
Adresa: Zvonková, Ústí nad Labem

Obrázky

Centrální park na Severce v Ústí - Tarzánek (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)
Centrální park na Severce v Ústí (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)Vodní hrátky (Táta)Tarzánek - lanové hřiště (Táta)

Video k tématu Centrální park na Severce v Ústí

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pomník Přemysla Oráče

Pomník Přemysla Oráče

Pomník Přemysla Oráče u Stadic stojí na Královském poli, které je společně s pomníkem od roku 1962 národní kulturní památkou. Nic moc zajímavého tu nenajdete, ale pokud jedete kolem, tak se stavte, je to přecijen kus naší historie.

Loukami na rozhlednu v Radejčíně

Loukami na rozhlednu v Radejčíně

Příjemná procházka po žluté turistické značce mezi obcemi Radejčín a Dubice, vás provede loukami Českého středohoří, přes nádhernou vyhlídku na Labe, rozhlednou, a zdržet se můžete i u zajímavých výhledů na dálnici, která středohoří projíždí.

Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Tiské stěny je pískovcový skalní masiv u obce Tisá, nedaleko Děčína. Krajina fantazie, často vyhledávaná filmaři, třeba autory ságy Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

Rozhledna Varhošť

Rozhledna Varhošť

Varhošť (639 m) je čedičový vrch, jež se zvedá severně nad obcí Hlinná, v oblasti Českého středohoří. Na vrcholku tohoto kopce stojí 15 m vysoká železná rozhledna s krásným kruhovým výhledem. Z Varhoště je zajímavý výhled na Labe, jeho tok opticky přerušují kopce a vidíme ho přerušovaně - osmkrát. Dále je z rohledny vidět Děčínský Sněžník, panorama Krušných hor, Milešovka či Litoměřice.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru