Centrální park na Severce v Ústí

Ústecký kraj Outdoor s dětmi

Centrální park na Severce v Ústí

V Ústí nad Labem, v části Severní Terasa najdete, na naše severočeské poměry, velmi pěkný park pro děti. Centrální park je uzavřen mezi bloky jednoho z největších ústeckých sídlišť a skládá se z několika částí. Od klasického dětského hřiště až po lanové centrum. Dominuje mu 3 patrová dřevěná věž s 3 patrovou skluzavkou.

Z této věže se dostanete buď po schodech, nebo velkou skluzavkou, malou skluzavkou, poma skluzavkou případně děti odchází zavěšeným mostem. Most je nesený na volných řetězech. Pohybující se chodníčky děti zavedou na další atrakce - do lanového centra Tarzánek.

Součástí parku jsou pak dále ještě kolotoče, houpačky, vodní fontána, šplhací provazová věž a několik sportovních hřišť. Odrostlejší se tu mohou prohánět na in-linech nebo koloběžkách. Procházkám věnuje potůček ústící do větších vodních ploch s fontánami. Vše je zdarma. Zatímco si děti hrají, rodiče mohou počkat v restauračním zařízení s terasou a výhledem právě na hřiště. Proč asi ji tady postavili, že? :D

Jestliže by náhodou začlo pršet, můžete se schovat do sousedícího, klasického, indoor Rodinného centra Pampalánie. Pokud máte více času, naplánujte si ještě cestu nad město, nad čtvrtí Stříbrníky, najdete v lukách postavenou rozhlednu Erbenova vyhlídka.

Video k tématu Centrální park na Severce v Ústí

Další obrázky

Centrální park na Severce v Ústí - Tarzánek (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)
Centrální park na Severce v Ústí (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)Centrální park na Severce v Ústí (Táta)
Vodní hrátky (Táta)Tarzánek - lanové hřiště (Táta)

nahoru