La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

Evropa Města pro dospěláky

La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

Nejznámější bulvár v Barceloně je ulice s názvem La Rambla. Široká velkorysá ulice ve stínu platanů, po stranách se prodírají auta a autobusy a ve prostřed přehršel stánků, restaurací, terásek a jiných lákadel.

Začíná na náměstí Placa de Catalunya a pozvolna klesá až do přístavu. Zhruba v polovině je po pravé straně lehce zastrčený, přesto nepřehlédnutelný, vstup na tržinici Mercado de la Boquería. Tady nakoupíte a rovnou ochutnáte od mořských plodů, přes ovoce a zeleninu, sýry, salámy, zmrzlinu... no prostě všechny chutě Španělska pod jednou (velkou) střechou.

Po levé straně se rozprostírá středověká čtvrť Barri Gotic. Historické malebné centrum středomořského přístavu dávných dob. Úzké křivolaké ale živé uličky se spoustou obchůdků, muzeí, kavárniček, barů a restaurací mají nezaměnitelné kouzlo. Nutné projít křížem krážem.

Obrázky

Mercado de la Boqueria (Táta)Mercado de la Boqueria (Táta)Mercado de la Boqueria (Táta)Mercado de la Boqueria (Táta)
La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria (Táta)La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Historická čtvrť Barri Gotic

Historická čtvrť Barri Gotic

Středověká čtvrť Barri Gotic. je historické centrum středomořského přístavu dávných dob. Úzké křivolaké ale živé uličky se spoustou obchůdků, muzeí, vnitrobloků, paláců, kavárniček, barů a restaurací mají nezaměnitelné kouzlo. Nutné projít křížem krážem.

Vítězný oblouk v Barceloně

Vítězný oblouk v Barceloně

Jenom takový bodík do mapy k místu, kterým zřejmě projdete, až budete mířit k parku de la Ciutadella nebo za Gaudího uměním k domu Batlló.

Objevujeme Barcelonu

Objevujeme Barcelonu

Vyhradili jsme si 3 dny na prozkoumání Barcelony. Jeden z prodloužených podzimních víkendů nám nabídl prodloužení léta ve španělské metropoli. V článku pár tipů, které si myslím, že by se vám mohli hodit při plánování té vaší cesty.

Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella

Nejsem kunshistorik, ale v tomhle parku jsem si přidal chvilku jako ve Francii za vlády Ludvíka XVI., chvilku jako po vítězství Napoleona, chvilku zase jako v londýnském Hydeparku u jezírka.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru