Lanovkou na Montjuïc

Evropa Města pro dospěláky

Lanovkou na Montjuïc

Vrcho Montjuic (žoviálně hora džusu) to je takovej vysokej kopec hned za přístavem. Dostanete se sem pěšky, busem nebo LANOVKOU (platí se extra) a je to taková poklidnější oblast na procházku a výhledy.

My jsme sem jeli z přístavu autobusem, do ulice Carrer nou de la Rambla, tady vede podzemní lanovka (něco jako na Petříně), vystoupíte uprostřed kopce a můžete dojít pěšky nebo utratit nekřesťanský peníze za kabinkovou lanovku Funicular de Montjuic. Ta vás vyplivne na vrcholu u Castell de Montjuic (což je asi zámek, ale vypadá jako dělostřelecká pevnost). Můžete se tu projít kolem hradeb pěkně kolem dokola, cestiček tu je nespočet, tu a tam nějaká fontánka.

V parku samotném je také Olympijský stadion, spousta městských stadionů a sportovišť, botanická zahrada a hřbitov. Při troše štěstí zabloudíte až k národnímu muzeu umění Katalánska a pod ním ležící kouzelné fontáně.

Efektivně se tu můžete pohybovat autobusem (to je asi nejrychlejší a ekonomicky nejrozumější varianta). Busy jezdí z náměstí Plaza Espaňa, a když vyberete ten správný, tak vás na vrcholek taky vyveze.

Další obrázky

Montjuïc, hradby (Táta)Montjuïc, vyhlídka na přístav a přilétavající letadla (Táta)Montjuïc, děl tu maj dost (Táta)
Pevnost Montjuic (Táta)

nahoru