Kouzelná fontána Font Màgica de Montjuïc

Evropa Města pro dospěláky

Kouzelná fontána Font Màgica de Montjuïc

Tak tohle bylo naše největší zklamání z Barcelony. Ohromně jsme se těšili na noční představení věhlasné kouzelné ozvučené osvětlené fontány a ona zatím...

...ona zatím netryskala. V době naší návštěvy, notně na podzim, už performovala pouze tu a tam a zrovna v průběhu našich 4 dnů nikoliv. Ale zmatení jsme nebyli jenom my.

V 9 hodin večer se nás na schodech potkalo dobrých dvě stě a čekali jsme na představení. Dorazili jsme s dostatečným předstihem, zabrali super místo u zábradlí, nažhavili foťáky a ejhle. Nic. Divné bylo, že tu byli i prodejci suvenýrů, prostě využili sladké nevědomosti.

Takže rada zní: dobře nastudujte program. Na internetu mnoho přesných informací není (nebylo). Dostanete se sem od metra Plaza Espaňa, kolem výstaviště Fira Barcelona. Sledujte šipky směrem na Muzeum de la Art. Cestu lemují fontánky, projedete se po jezdících schodech pod širým nebem a pak už uvidíte antické sloupy.

Takže pro nás platí: až příště...

Obrázky

Kouzelná fontána Font Màgica de Montjuïc (Táta)Plaça Espanya (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Objevujeme Barcelonu

Objevujeme Barcelonu

Vyhradili jsme si 3 dny na prozkoumání Barcelony. Jeden z prodloužených podzimních víkendů nám nabídl prodloužení léta ve španělské metropoli. V článku pár tipů, které si myslím, že by se vám mohli hodit při plánování té vaší cesty.

Lanovkou na Montjuic

Lanovkou na Montjuic

Vrcho Montjuic (žoviálně hora džusu) to je takovej vysokej kopec hned za přístavem. Dostanete se sem pěšky, busem nebo LANOVKOU (platí se extra) a je to taková poklidnější oblast na procházku a výhledy.

La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

Nejznámější bulvár v Barceloně je ulice s názvem La Rambla. Široká velkorysá ulice ve stínu platanů, po stranách se prodírají auta a autobusy a ve prostřed přehršel stánků, restaurací, terásek a jiných lákadel.

Historická čtvrť Barri Gotic

Historická čtvrť Barri Gotic

Středověká čtvrť Barri Gotic. je historické centrum středomořského přístavu dávných dob. Úzké křivolaké ale živé uličky se spoustou obchůdků, muzeí, vnitrobloků, paláců, kavárniček, barů a restaurací mají nezaměnitelné kouzlo. Nutné projít křížem krážem.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru