Historická čtvrť Barri Gotic

Evropa Města pro dospěláky

Historická čtvrť Barri Gotic

Středověká čtvrť Barri Gotic. je historické centrum středomořského přístavu dávných dob. Úzké křivolaké ale živé uličky se spoustou obchůdků, muzeí, vnitrobloků, paláců, kavárniček, barů a restaurací mají nezaměnitelné kouzlo. Nutné projít křížem krážem.

Obrázky

Historická čtvrť Barri Gotic (Táta)Historická čtvrť Barri Gotic (Táta)Historická čtvrť Barri Gotic (Táta)Historická čtvrť Barri Gotic (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

Nejznámější bulvár v Barceloně je ulice s názvem La Rambla. Široká velkorysá ulice ve stínu platanů, po stranách se prodírají auta a autobusy a ve prostřed přehršel stánků, restaurací, terásek a jiných lákadel.

Vítězný oblouk v Barceloně

Vítězný oblouk v Barceloně

Jenom takový bodík do mapy k místu, kterým zřejmě projdete, až budete mířit k parku de la Ciutadella nebo za Gaudího uměním k domu Batlló.

Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella

Nejsem kunshistorik, ale v tomhle parku jsem si přidal chvilku jako ve Francii za vlády Ludvíka XVI., chvilku jako po vítězství Napoleona, chvilku zase jako v londýnském Hydeparku u jezírka.

Objevujeme Barcelonu

Objevujeme Barcelonu

Vyhradili jsme si 3 dny na prozkoumání Barcelony. Jeden z prodloužených podzimních víkendů nám nabídl prodloužení léta ve španělské metropoli. V článku pár tipů, které si myslím, že by se vám mohli hodit při plánování té vaší cesty.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru