Sagrada Familia

Evropa Města pro dospěláky

Sagrada Familia

Nejznámější památku Barcelony asi netřeba představovat. Ještě není hotová a už ji každý, kdo do Barcelony přijede chce vidět. Možná by stačilo sčítat návštěvníky chrámu a hned by věděli, kolik turistů do Barcelony letos přijelo.

"La Sagrada" ja bazilika moderní doby vyprojektovaná slavným Antoniem Gaudím. Asi netřeba představovat. Je tak krásně vměstnána do prostoru, že ji vlastně ze země nejde ani pořádně celou vyfotit. Ale místečko si určitě najdete, zajímavé jsou průzory z přilehlého parku (ať už u vstupu, nebo u výstupu).

Za mě jenom doporučení o nutnosti koupit vstupenky 2-3 týdny dopředu před plánovanou návštěvou přesně na hodinu a minutu, kdy budete chtít vstoupit. Mají několik druhů vstupů, včetně vstupů na věž, nebo soukromých průvodců. Vybírejte dobře. Počítejte s tím, že u vstupu projdete klasickou letištní kontrolou. Vstup je z ulice Carrer de la Marina. Doba prohlídky není omezena.

Chrám je to úchvatný, plný symboliky. Až si vše projdete, zajděte do sklepa, kde je ještě celé muzeum o historii a symbolice stavby.

Další obrázky

Sagrada Familia (Táta)Sagrada Familia (Táta)Sagrada Familia (Táta)
Sagrada Familia (Táta)Sagrada Familia (Táta)Sagrada Familia (Táta)

nahoru