Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Českosaské Švýcarsko Do přírody s dětmi se psem pro dospěláky

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Máte rádi samotu a procházku tichou přírodou zakončenou skalní vyhlídkou? Turisticky exponovaná oblast Jetřichovicka nabízí i málo vyhledáváné turistické trasy. Nejedná se o nic tajného, všude je turistické značení, jenom na těchto okruzích nenajdete něco superultrazážitkového. Nebo ano?

Lesík nedaleko Jetřichovic je pojmenován po bývalém statkáři. Vede sem cesta mezi loukami, kde se tráva až tak často neseče, mezi buky, břízami a borovicemi, které šustí ve větru. Výhledy do krajiny a tiché cvrlikání vás uklidní a narovná duši.

Pfeiferův lesík je takový větší remízek, krásný čistý lesík s kapradím, stromky, skalkami, výhledy na Mariinu skálu a okolní pískovcové skály. Cesta je dobře vyznačena, navíc potkáte pěkné kreslené informační cedulky. Na konci stezky je vyhlídka Treppenstein, drobné skálolezení vás odmění vyhlídkou z vršku skály do borovicového lesa. Zpátky můžete jinou cestou, pěkně po zelené. Tím si vytvoříte takový devadesátiminutový výletní okruh. Myslím, že z mapky dole je cesta patrná.


Jak jsem psal: nic úžasného tu nenajdete, takže sem ani nechoďte. Leda by pro vás byla odměnou samota, klid a příroda.

Další obrázky

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)
Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)

nahoru