Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Českosaské Švýcarsko Města s dětmi

Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Srbská kamenice je dlouhatanánská vesnička nedaleko Jetřichovic. Pravděpodobně jí budete projíždět, pokud pojedete do Jetřichovic směrem od Děčína. Nás sem zlákal průvodce TOULKY S DĚTMI V BÁGLU- ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO. A neudělali jsme vůbec špatně.

Jediné nepříjemné tady je parkování. Prostě není moc kde a všechny možnosti jsou dost nadivoko. Ale pak už je to paráda! Celou obcí prochází naučná stezka, informující o historii, ale navede vás na velmi netradiční dětské hřiště (mrkněte dole na fotky), přivede vás k odbočce na sklalní vyhlídku nad městem, protáhne menším chráněným územím nebo zavede nad obec ke kostelíku.

Doporučujeme vám právě to dětské hřiště (hledejte ledňáčka u silnice), labyrint z vrbového proutí (hledejte myslivce), studánku pod skalní vyhlídkou (hledejte vodníka).

V obci je infocentrum, kde můžete dočasně zaparkovat a jít se informovat. Na stezku pak můžete vstoupit v jakémkoliv místě a pokračovat směrem, který se vám líbí. Krásně děti zabavíte i na 3 hodinky. Není tu moc rušno, takže všechno v poklidu, bez stresu a většinu klidně i s kočárkem nebo odrážedle.

Další obrázky

Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)
Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)Dětské hřiště v Srbské Kamenici (Táta)Dětské hřiště v Srbské Kamenici (Táta)

nahoru