Proč jet do Jetřichovic

Českosaské Švýcarsko Města s dětmi pro dospěláky

Proč jet do Jetřichovic

Jetřichovice jsou jedna z výchozích obcí pro start profláknutých výletů do Českého Švýcarska. Vyrazit odsud můžete na skalní hrad Falkenštejn, skalní jehlu s Mariinou vyhlídkou, další vyhlídky jako je Vilemínina stěna nebo Rudolfův kámen. Velmi pohodlně se odsud dostanete k Dolskému Mlýnu.

Do Jetřichovic se můžete dostat buď autobusy Ústeckého kraje (z Děčína nebo okolních vesnic z navazujících spojů), autem nebo na kole. Pokud jedete na jednodenní výlet, využijte záchytného parkoviště (zdarma) kousek nad obcí. V obci jsou parkoviště tři, všechny zpoplatněné denní taxou (100 Kč v roce 2020). Dvě parkoviště u centra a tras směrem na Mariinu vyhlídku, jedno na výjezdu směr Vysoká Lípa, u Starého Mlýna - odsud se vychází k Dolskému Mlýnu. Jinde neparkujte - jedna jste v Národním parku, druhak tam jsou zákazové značky - takže spousta důvodů, proč mít to parkovné nakonec ještě dražší a už vůbec ne zdarma.

Pokud tu chcete ztrávit více dní, mají tu pěkný kemp u vody.

Je zde jeden obchod s potravinami, několik restaurací, nejvýhodnější pozici má asi restaurace Praha na návsi. Vedle té je i dětské hřiště, infocentrum, zastávky autobusů a veřejné WC.

Další obrázky

Dětské hřiště v Jetřichovicích (Táta)

nahoru