Tajuplné Modré jeskyně

Řecko Zážitky pro dospěláky

Tajuplné Modré jeskyně

Modré jeskyně jsou lákadlo pro turisty. Strmé vápencové útesy na severní straně ostrova rozehrály čarovnou hru a lákají turisty na velmi netradiční barevnou podívanou.

Zvětralé útesy bičované vlnami, vytvořili při vodní hladině jeskyně. Protože jsou z vápence, lom světla na vodní hladině propouští do oka specifické barvy a světe div se - jsou to velmi lahodné modré tóny. V jeskyních, kde byste čekali spíše tmu, se ocitáte v modrém okouzlení.

Za mě je to spíš taková teorie a sesbírané poznatky, s dětmi jsme na tenhle výlet nevyrazili. Ale pár tipů pro vás přesto máme a jeden super výlet navrch.

Jeskyně jsou z břehu nepřístupné. Musíte sem lodí. Ochotně vás sem zavezou námořníci z přístavů kdekoliv na ostrově. Největší souboj o vás zažijete ve vesničce Agios Nikolaos, kde nám skákali před auto a zasypali nás letáčky s těmi nejlepšími cenami. Nejblíž se můžete nalodit na úplném severním cípu ostrova tam, kde už je vidět sousední ostrov Kefalonie. Tady stál lístek 20 € pro osobu.

Myslíme si, že to půjde i od vyhlídky od větrného mlýna (windmill) nedaleko od jeskyní, ale v době naší návštěvy zrovna nejezdili. Byť inzeráty jsme potkali a molo tu taky mají. A právě sem vás zavede náš tip na výlet - na vyhlídku na modré jeskyně.

Musíte mrknout na mapu, abyste místo našli. Není tu město, je tu jenom vyhlídka a restaurace a dva větrné mlýny. V mapách hledejte název "Blue Caves view".

Vyhlídka je opět vysoko nad mořem, ale po malebných schůdkách můžete sestoupit až k modré hladině moře. Cestou potkáváte pláž - no spíš to jsou takové prosluněné balkonky uchycené na skále. Do vody musíte skočit nebo sestoupit po žebříku. Jste rovnou v moři, nedaleko kotví lodě s návštěvníky jeskyní. No nejlépe ty barvy a celou cestu vystihnout přiložené fotky.

Další obrázky

Windmill Blue caves view (Táta)Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)
Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)Přístaviště s loděmi směr Modré jeskyně (severní výběžek Nordcap) (Táta)
Přístav Agios Nikolaos (Táta)

nahoru