Výlet autem po Zakynthosu

Řecko Města

Výlet autem po Zakynthosu

Když se vydovádíte na pláži a chcete si to tady prohlédnout, buď si zaplatíte výlet lodí na jednu z turistických atrakcí, nebo si u cestovky zaplatíte fakultativní výlet, nebo si půjčíte auto a vyrazíte na vlastní pěst na vyjížďku po ostrově.

Ostrov má na délku nějakých 50km, na šířku co by kamenem dohodil. Za celodenní výlet ujedete tak 120km celkem, v autě strávíte řekněme 2 hodiny a uvidíte spoustu zajímavého - architekturu, zapadlé vesničky, strmé útesy, osamělé pláže, borovicové lesy, olivové plantáže, lisovny olivového oleje, vinařství.

My jsme startovali kolem 10. hodiny z města Laganas. Logicky (podle putování slunce) jsme vyrazili nejdříve po východní straně ostrova a první zastávka byla na pláži Xigia. Po pobřeží jsme jeli na sever na vyhlídku k modrým jeskyním a severní výběžek. Cestou zpátky přes zapadlé malebné vesničky Volimes na vyhlídku nad pláži Shipwreck Navagio, pak dolů k moři k pláži Limnionas (vynechali jsme alternativní zastávku u pláže Porto Vromi). K večeru jsme se prošli v hlavním městě Zante, začněte na vyhlídce Bochali, a pak sjeďte dolů do přístavu na promenádu (dokonce i s dětským hřištěm). Večer jsem měl alternativní zakončení - buď na jih ostrova na pláž Gerakas (písčitá velmi podobná té naší v Laganas), nebo západ slunce z útesů Kampi. Ani jedno jsme nestihli, vyjeďte dřív než my.

Půjčení auta - Peugeot 208 nás stálo s kompletním pojištěním a dětskými sedačkami za 45€, ujeli jsme 130km a projeli benzín za nějakých 15€ zhruba. Auto jsme zamlouvali u společnosti Eurohire s dovozem a odvozem od hotelu.

Silnice jsou tu úzké, ale vcelku dobré. Na křižovatkách je to prý občas impulsivní, ale mě to nepřišlo. Možná tu o sezoně jezdí víc kontinentálních turistů než domorodců, tak se pravidla dodržují.

Další obrázky

Výlet autem po Zakynthosu (Táta)Výlet autem po Zakynthosu (Táta)Výlet autem po Zakynthosu (Táta)
Výlet autem po Zakynthosu (Táta)Výlet autem po Zakynthosu (Táta)

nahoru