Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi

Řecko Zážitky s dětmi pro dospěláky

Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi

Když jste u moře, chcete se projet lodí. Taková rozumná vyjížďka pro nás byla lodí k jeskyním Keri, koupačka na pláži Marathonisi, omrknout plavací karety a na oběd být zpátky v hotelu.

Vlnky šplouchají, řecká muzika hraje, větřík pofukuje, sedíte na palubě, koukáte se, jak příď lodi rozbíjí vlny a za lodí šumí rozčeřená hladina. Děti jsou někde v podpalubí, koukají skleněným dnem do modrých hlubin oceánu nebo hrají hry na mobilu. Syčáci. Krásně strávené dopoledne.

Vyráželi jsme ráno z přístavu ve městě Laganas, kolem svatebního ostrova směr jeskyně Keri. No je to spíš takový oblouk nad vodou. Lodí přijedete poblíž, zakotvíte, skočíte do moře a trošku si zaplavete. Pak loď vyrazí směr pláž ostrova Marathonisi, pláž je oblázková oproti té ve městě, s čistou průzračnou vodou. Na břehu se pohupují lodičky prodejců ovoce, zeleniny, nápojů a zmrliny. Za hodinu se startuje zpět do Laganas. Cestou ještě loď hledá nějaké karety a rejduje u pláže, aby turisti něco viděli. No z velkých lodí tenhle závěr není ten pravý zážitek, pokud chcete vidět želvy, mrkněte na pár tipů do článku Mořské kareta safari.

Další obrázky

Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi (Táta)Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi (Táta)Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi (Táta)

nahoru