Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Ústecký kraj Do přírody

Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Tiské stěny je pískovcový skalní masiv u obce Tisá, nedaleko Děčína. Krajina fantazie, často vyhledávaná filmaři, třeba autory ságy Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

Můžete zvolit malý nebo velký prohlídkový okruh. Ten delší vám zabere 1,5 - 2 hodiny; záleží, jak moc se kocháte a fotíte. Malé skály projdete do hodiny.

Výchozím bodem pro vás bude buď autobusová zastávka nebo jedno z parkovišť u kostela. Následuje krátký výšlap ke skalám. Nějakých 10 minut. Poté jste už v úrovni skal a žádné další zásadní převýšení vás nečeká. Přicházíte k pokladně. Jak nám řekla paní pokladní - vstupné do skal je nejlevnější atrakcí v Ústeckém kraji. Tady se musíte rozhodnout, zda-li jít vlevo (kratší okruh) nebo vpravo (delší okruh). Začněte delším okruhem, jsou to zhruba 3 kilometry. Až se sem za 2 hodiny vrátíte, rozhodnete se, zda-li jít i malý okruh. Nám se oplatilo jít po směru hodinových ručiček (tzn. nejdřív jdete pod skalami, procvičujete svou fantazii, následně se vracíte po náhorní plošině s výhledy do kraje).

Cesta je značená bílo - zeleným čtvercem (naučná stezka), ve skalách jsou dále čísla, která odkazují k mapce, kde se dočtete něco zajímavého o tom kterém místě. Cesta je rovinatá, občas překročíte nějaký ten kámen, několikrát projdete skrz skálu. Čekají vás dvoje schody (jedny tesané do skály, druhé roštové), vždy je tam zábradlí, dá se to zvládnout. Kousek za polovinou cesty dojdete k turistické chatě, kde si můžete dát oběd, odpočinout si, umístit děti na houpačku, a pak vyrazit dál.

Vstup se psem zakázán není, ale měl by být na vodítku. Lidí je tu poměrně hodně, takže pes musí být na davy zvyklý. K tomu navíc potkáte jedny roštové schody, které jsou pro některé psy obvykle nepřekonatelnou překážkou, takže jej musíte vynést.

Další obrázky

Tiské stěny (Honza)Tiské stěny (Honza)Tiské stěny (Honza)
Tiské stěny (Honza)Tiské stěny (Honza)Tiské stěny (Honza)
Tiské stěny (Honza)Tiské stěny (Honza)Tiské stěny (Honza)

nahoru