Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka, možná až na Březník

Šumava Do přírody s kočárkem pro dospěláky

Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka, možná až na Březník

Jeden tip na výlet z kategorie "Doktor les" aneb příroda uklidňuje, léčí a uzdravuje. Děti tu moc nezabavíte (spíš vůbec), ale pokud rádi jezdí na kole, vezměte je sem.

Procházka začíná na Modravě, odbočkou po modré tur. značce (podél chaty U tří sluk). Proti proudu Modravského potoka můžete jít tak daleko, jak vás to bude bavit a poté se obrátit a ve směru z kopce dolů se vrátit zpět na Modravu (velmi efektivní na plánování sil, pokud máte malé děti a vyrazili jste na kolech).

Cesta je nazvána Nová březnická cesta. Vede až ke známé chatě na Březníku, kam směřuje většina kolemjdoucích a kolemnakolejedoucích. Pokud dojdete až sem, a jste pěší turisté, můžete se k Modravě zpět vydat alternativně po zelené přes slatě (po Staré březnické cestě). Nás to čeká až v příštích letech.

Příroda je kolem hodná pozorování, po bodlácích poletují motýlci, všude samé mraveniště, brouci, ptáci... Děti mají co pozorovat.

Další obrázky

Podél Modravského potoka (Táta)Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka (Táta)Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka, možná až na Březník (Táta)

nahoru