Na Klínech na bobech po sjezdovce i v létě

Krušné hory Zážitky s dětmi

Na Klínech na bobech po sjezdovce i v létě

V létě se ve sportovním centru na Klínech můžete povozit na letní bobové dráze. 900 metrů dlouhá trať vede po sjezdovce i lesem. Najdete tu rovinky, kde to můžete valit, ale taky sešupy, kdy si dvakrát rozmyslíte, jak rychle to dolů pustíte.

Start je u horního konce lanovky u hotelu Emeran. Jízdu dolů si určitě užijete, bobovka má převýšení 130 metrů. Dole odevzdáte boby obsluze a sami se necháte lanovkou vyvézt zase nahoru. Děti od 7 let mohou jezdit samostatně. Pro jízdu dětí mladších 7 let je bob vybaven dvojitým sedákem s dvojitým bezpečnostním pásem (bob tedy obsluhuje rodič, dítě mu sedí na nohou a je k rodiči připoutáno).

Zkušenosti ukazují, že při čekání na jízdu se musí bobisté obrnit trpělivostí. Interval mezi nimi je jedna minuta, snadno se stane, že je před vámi 40 osob. Proto je dobré přijít hned s počátkem otevírací doby a při zakoupení multipasu zkontrolovat počet lidí. My jsme minule kupovali multipas 5 jízd pro dospělé a 5 jízd pro děti a pěkně nám to zabralo celé odpoledne. Ale vyplatilo se, odnášíme si skvělé zážitky. Některé úseky jsou pěkně strmé a říkáte si, jestli nevyletíte ze zatáčky, jestli se pod klesáním nerozsekáte. Ale vše je promyšlené, masivní, takže je to jenom o překonání pocitu. Jezdí tu jak malé děti, tak doslova věkem zkušení, je to fajn.

Video k tématu Na Klínech na bobech po sjezdovce i v létě

Další obrázky

Bobová dráha na Klínech (Táta)Bobová dráha na Klínech (Táta)Bobová dráha na Klínech (Táta)

nahoru