Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Slovinsko Do přírody s dětmi pro dospěláky

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Bydleli jsme kousek od Kranjské Gory v kempu Šlik. Odsud můžete ve volném čase vyrazit buď na cyklostezku nebo právě k vodopádu na říčce Martuljška Bistrica. Cesta jedním směrem zabere do hodiny.

Sice jdete vzhůru proti proudu, ale není to zásadní krpál. Na konci stoupáte po žebřících, ale i tak je procházka pohodová a v klidném tempu ji zvládnou i malé děti. Nejdříve jdete po břehu řeky, později cestičkou po kraji kaňonu, koho to baví, může chvílemi jít i v korytě. Říčka v létě má už málo vody, takže je to hodně netradiční procházka.

Když se kaňon už hodně zúží, šplháte cestičkou po žebřících vzhůru. Vodopád nejprve uvidíte na protější stěne průrvy z mostíku, později dojdete na jeho boční stěnu, až vás vánek osvěží kapkami, které sebral padající vodě. Velmi příjemné, zejména ve vedru. Ale voda je opravdu studená, nedá se v ní ani pořádně koupat.

Vodopády jsou tu vlastně dva. Od tohoto spodního můžete pokračovat ještě k hornímu, to je další asi hodina cesty (my už výš s dětmi nešli a vrátili se zpět a trošku si pohráli na dolním toku s kamínky).

Další obrázky

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi (Táta)Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi (Táta)Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi (Táta)

nahoru