Ploče a delta Neretvy

Chorvatsko Outdoor

Ploče a delta Neretvy

Ploče je významné přístavní město, dopravní uzel a zemědělské centrum na chorvatské riviéře. Dopravní uzel Dovolenkáři se tu naloďují na trajekt směr poloostrov Pelješac, případně Korčula. Ale jiní dovolenkáři tu velmi rádi zůstavají. Proč?

Kvůli deltě řeky Neretva. Řeka se tu rozlévá do širokých mělčin a pořád tu fouká vítr. Takže je to ideální místo pro kajtery. To jsou ty blázni, co drží v ruce draka a pod nohama prkno. A jsou jich tu stovky. Pro nás to tedy není smysl života, ale pěkně se na to kouká. Mělčiny jsou nádherně prohřáté sluncem a když se nebudete kajterům motat v tréninkovém prostoru, můžete se tu procházet příjemně horkou vodou a pozorovat okolní cvrkot. Na pláži je bar, všude se třepotají sponzorské vlajky, na pláži poléhavají borci a borkyně mezi šňůrama a zaparkovanýma drakama. Prostě jako někde v USA :)

Neretva je samozřejmě zdrojem sladké vody pro široké okolí. Důmyslné kanály zavlažují pole a sady, takže podél cesty sem potkáte spoustu stánků, ve kterých místní zemědělci prodávají čerstvou ovoce a zeleninu. Takový malý ráj...

Další obrázky

Ploče a delta Neretvy (Táta)Ploče a delta Neretvy (Táta)Ploče a delta Neretvy (Táta)
Ploče a delta Neretvy (Táta)Ploče a delta Neretvy (Táta)Ploče a delta Neretvy (Táta)

nahoru