Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Krkonoše Do přírody s dětmi se psem

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Celodenní procházka krkonošskou přírodou. Naše verze cesty byla 11 km. Velmi pestré zážitky celou cestu pro malé i velké a navíc je to pořád z kopce! Vděčíte za to především lanovce na Černou horu, která vás hned na začátku výletu vyveze z Jánských lázní až na nejvyšší bod cesty.

Hned u konce lanovky na nás čekala rozhledna. Ocelová, posetá vysílači, ne nijak zvlášť vysoká. Ale přečnívala přes stromy a poskytovala nádherné výhledy do okolí. Nám se poštěstily výhledy třeba na Sněžku. Dětem se líbilo, jak kolem nás, doslova na dosah, prolétávali mraky. Bodejť ne, jste na nejvyšším bodě široko daleko.

Pokračujeme po žluté tur.zn. směr Černá bouda. Cestu dětem zpestřuje několik naučných tabulí s kosem horským. Děti plní úkoly, odpovídají na otázky a cesta pěkně ubíhá.

Další zajímavý bod, tentokrát spíš pro dospěláky je Černohorské rašeliniště. Vřesy, borůvky, dřevěné chodníčky. My si prošli naučnou stezku k vyhlídkové věži, a pak ještě k Huberově vyhlídce (ta samotná za námahu nestojí, ale cesta sem je pěknou přírodou a kocháte se opět výhledy na Sněžku). Kdo je zdatnější, kolečko NS dokončí.

Cesta začala prudce klesat a červená značka nás přivádí ke Kolínské boudě. Vycházíme z lesa, začínají horské louky. Trošku tu pofukuje. Tady u Kolínské boudy mají velké dětské hřiště a velká přilehlá terasa se tak stává místem určeným pro oběd. Pokud byste se nevešli, do několika minut máte obdobnou možnost u Pražské boudy, Husovy boudy nebo Žižkovy boudy. Boudy jsou rozesety podél cesty, kolem nekonečné louky a výhledy na okolní krkonošské vrcholy.

Odsud už cesta klesá velmi svižně, pokud by děti zabolely nožičky, v létě jsme tu potkávali i autovláček, který vás poslední část cesty do Pece rád sveze.

V Peci máte další a další možnosti relaxace i aktivního odpočinku. Většina z vás ale zamíří k autobusovému nádraží, odkud jezdí autobusy poměrně velmi často zpět do Jánských lázní.

Další obrázky

Koukáme na Sněžku (Táta)Z Jánek do Pece je to pořád z kopce (Táta)Z Jánek do Pece je to pořád z kopce (Táta)
Černohorské rašeliniště (Táta)Černohorské rašeliniště (Táta)Z Jánek do Pece je to pořád z kopce (Táta)
Hřiště u Kolínské boudy (Táta)Z Jánek do Pece je to pořád z kopce (Táta)

nahoru