Stezka plná strašidel

Karlovarský kraj Zážitky s dětmi

Stezka plná strašidel

Nebojte, nepotáhneme vás na noční stezku odvahy. I když malá stezka odvahy to bezesporu bude, ale pro vaše děti.

V okolí Goethovy vyhlídky nad Karlovými Vary, vede zábavná a lehce strašidelná stezka. Na úvodním obrázku je Kindržrout obecný, jako představitel jednoho z dvaceti strašidel. Na dvoukilometrovém okruhu se postupně seznámíte s rozličnými dětskými neřestmi, a také o strašidlu, které je řeší. Některé příběhy jsou lehce brutální, ale na konci se děti vždy nějak dokáží ze spárů strašidla osvobodit.

Kindržrout obecný: Tlustý panáček s kulatým bříškem a baculatými tvářemi. Ty má od jedení. Ale kdyby jedl obyčejné jídlo, nebyl by tolik tlustý a veliký. Kindržrout si vybírá k jídlu velmi chutné malé děti! On si nevybírá jen chutné malé děti, ale vybírá si ty děti, které zlobí, škodí ostatním, trápí menší děti a neposlouchají rodiče. Například když zlobivý chlapeček potrápí svoji mladší sestřičku, schová její oblíbenou hračku, nebo ji praští. kindržrout se naštve, začne se mu upouštět pára z uší, zatáhne svoji baculatou hlavičku do svého kulatého bříška rozkutálí se za tím zlobivým nezbedou. Přikutálí se k němu a celého ho spolkne naráz jako malinu! Malý nezbeda zůstane v Kindržroutově bříšku tak dlouho, dokud neslíbí, že se napraví a bude už jen hodný. Kindržrout obecný začíná mít opět hlad a ečká na vás! (text o Kindržroutovi z šestého zastavení, kráceno)


Stezka začíná hnedle u rozhledny Goethova vyhlídka, je kruhová (začátek a konec ve stejném místě) a vede po lesních cestách. Doporučuji dodržet zamýšlený směr okruhu, nejprve vás čeká klesání, na konec stoupání. Dětem to ale příliš nevadí, neb v závěrečném stoupáku jsou strašidla rozmístěna více často. Děti se tak těší na další strašidlo a dokopec až tak neřeší.

Pro kočárek nevhodné, přístupné kdykoliv bez omezení.

Další obrázky

Všechno začíná u Goethovy vyhlídky (Táta)Muchomůrka přičmoudlá (Táta)Stezka plná strašidel (Táta)
Stezka plná strašidel (Táta)Stezka plná strašidel (Táta)

nahoru