Park Meandr Ohře

Karlovarský kraj Outdoor s dětmi

Park Meandr Ohře

Pokud trávíte volný čas, a zejména s dětmi, v Karlových Varech, nesmí vaší návštěvě uniknout park Meandr Ohře. Nenápadný, lehce možná až skrytý park najdete v zákrutě řeky Ohře, pod Tuhnickým jezem na soutoku s Chodovským potokem.

Po zaparkování nás nadchla improvizovaná, ale velmi vkusně a moderně zařízená kavárna s posezením. Domácí koláče, nanuk, káva. Snad se vám to tam vyplatí a budete dotvářet příjemnou atmosféru místa! Z posezení u kavárničky dohlédnete na několik hrbů pumptrackové trati, žádný beton, ale měkký pogumovaný povrch. Taky vidíte na zhruba třetinu okruhu pro bajkery, in-line bruslaře a nebo běžce. Velmi jemný asfaltový povrch dává tušit, že se tu bruslí skvěle.

Dalším lákadlem pro děti je několik sestav prolézaček, kolotočů a dalších prvků typických pro dětská hřiště. Prostor je to obrovský, a prvky jsou vyšší než jinde. Třeba houpačky s takhle parádním houpem jsme viděli málokde.

Park je napojen na cyklotrasu Euroregio Egrensis EV4 a několik lokálních Karlovarských stezek. Dostat se sem můžete i přes zelenofialový mostek od OZ Varyáda. Pokud přijíždíte autem, parkoviště je na konci ulice Západní.

Další obrázky

Park Meandr Ohře (Táta)Park Meandr Ohře (Táta)Park Meandr Ohře (Táta)

nahoru