A ještě jedno místo na noční procházky a focení

USA Rozhledny a vyhlídky 08/2022

A ještě jedno místo na noční procházky a focení

Druhé místo k focení mrakodrapů - odsud zejména Empire State Building, Chrysler a další - je v Queens a jmenuje se Hunters point South park.

Opět nábřeží u vody, přes řeku jsou mrakodrapy blíž, takže vše je víc osvětlené, na fotkách nevidíte černou oblohu, ale bude vás "trápit" spíš světelný smog.

Promenáda podél vody, spíše park, v rezidenční části na rozhraní Brooklynu a Queens. Čilejší ruh na vodě.

Obrázky

A ještě jedno místo na noční procházky a focení (Táta)A ještě jedno místo na noční procházky a focení (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

Každý zná newyorské metro, nadzemku, někdy viděl autobus a určitě i přívoz a lodě. Součástí městské hromadné dopravy je neočekávaně i jedna lanovka. Říkají jí tu tramway a spojuje střední Manhattan a Rooseveltův ostrov na řece East River.

Central park - zelená oáza v centru New Yorku

Central park - zelená oáza v centru New Yorku

Když si chcete odfrknout od ruchu velkoměsta, je tu Central park. Ale není to až tak. Město je velké, každý chce odfrkovat, takže je rumraj i tady.

Top of the Rock

Top of the Rock

Mrakodrap Empire state má jednu chybu: neuděláte si z něj fotku mrakodrapu Empire state na popředí zbytku Manhattanu. To prostě musíte někam jinam. My jsme vylezli na Rockefellerův mrakodrap na vyhlídku Top of the Rock.

Na Empire State Building za King Kongem

Na Empire State Building za King Kongem

Čím je Petřínská rozhledna Praze a čím je Eiffelova věž Paříži, tím je Empire State building New Yorku. Věhlasná budova, neodmyslitelný symbol Manhattanu, stavební počin počátků dvacáteho století, symbol New Yorku a v neposlední řadě filmová star.

Ubytování poblíž

Booking.com

Táta

Můj základní publičkační profil, pod kterým zveřejňují tipy na výlet. Na výlety, které jsme absolvovali s našimi dětmi, a tak je tu sepisuji pro budoucnost a inspiraci ostatních. Kromě tohoto webu provozuji ještě profilový web o Krušných horách.


nahoru