Medvědí cesta na Medvědíně

Krkonoše Outdoor

Medvědí cesta na Medvědíně

Příznačný název nese dětská naučná stezka vycházející z vrcholu hory Medvědína v Krkonoších. Protože jsme ji absolvovali přinášíme o ní reportáž, třeba někomu pomůže s plánováním výletu.

Pokud trávíte volný čas v okolí Špindlerova Mlýna a potřebujete zabavit děti, bude se vám zcela jistě hodit jedna z naučných stezek skiareálu Špindlerův Mlýn. Jsou připraveny celkem čtyři - Medvědí cesta, Krakonošův příběh (tuto lze absolvovat i s kočárkem), Stezka Stopaře a Mechová pěšinka.

Cesta začíná na Medvědíně, na horní stanici lanovky si vyzvedněte mapku a obyčejnou tužku. První stanoviště je hned opodál. Na každém ze sedmi stanovišť si přečtete krátký článek, odpovíte na otázku, která prověří vaše pozorné čtení, vyfotíte se u vyřezané sochy medvěda a obkreslíte si obrázek do cestovního archu. Takto pokračujete podle mapky k dalším bodům na cestě. Je dobré koukat do příruční mapky, cesta je v ní vyznačená červeně, ale není totožná s červenou turistickou značkou, kterou několikrát potkáte v a může vás splést a svézt ze správné cesty. Držte se mapky!

Cesta vede přes Šmídovu vyhlídku, Horní Mísečky, Harrachovu skálu zase zpátky do Špindlu. V Horních Mísečkách budete kolem oběda, nepohrdněte horským obědem například v bufetu Stopa, který se jen tak náhodou v té správné době vynoří na trati.

Další obrázky

Ubytování poblíž

Booking.com