Restaurace a pension U čápa Příchovice

Jizerské hory Ubytování a jídlo s dětmi s kočárkem pro dospěláky

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Přijeli jsme do Příchovic. Prostě se podívat na dvě rozhledny. Taková menší vesnička. Celkově moc nečekáte, možná tak nějakou tu hospodu na návsi. A ejhle! U čápa v Příchovicích, to je jiná liga, panečku. Srdce pookřálo, když jsem pochopil, že tady se to vede jinak, než jsem čekal! A že bude co doporučit a o čem napsat!

Úžasné stavení, venku, zevnitř, okolí, promyšlené do detailu. Za komínem stylově čáp v hnízdě v nadživotní velikosti.

Usadili jsme se k obědu na venkovní terase, s výhledem někam do údolí, pod námi dětské hřiště (co si jenom ty naši dva raubíři mohli víc přát). Domácí kuchyně (prostě žádné ohřáté polotovary), co aktuálně rostlo, to bylo nějak zpracované (např. malinová limča z malin a levandule), vlastní pivovar, dětské židličky, personál profíci, ochotní, běhali do kuchyně po schodech nahoru a dolu jak čápata (to jsem jim nezáviděl).

Připojený penzion a sjezdovka (to jsme v létě otestovat nemohli), nedaleko rozhledna - Maják Járy Cimrmana spolu s jeho muzeem. A zážitkový lesopark. Za něco z toho okolí spíš už mohli Příchovičtí, ale tady se to prostě vede jinak. A bylo to znát i na přilehlém parkoviště i recenzích, kam se podívate. A přitom pro nás taková spíš náhoda. Takže doporučujeme: vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít.

Další obrázky


nahoru